Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Tarptautinė teisė (2)

Tarptautinė teisė (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Žmogaus teisių istorinės ištakos. Tarptautiniai dokumentai, reglamentuojantys žmogaus teises ir laisves. Pagrindiniai tarptautinės žmogaus teisių chartijos bruožai. Visuotinė žmogaus teisių deklaracija. Tarptautinis pilietinių ir politinių teisių paktas. Tarptautinis ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių paktas. Tautinių mažumų teisės. Regioninė žmogaus teisių apsaugos sistema. Europos žmogaus teisių konvencija. Pilietybė ir žmogaus teisės tarptautinės teisės aspektu.

Ištrauka

Pasauliniu lygiu tarptautinė žmogaus teisių apsauga dar nėra pasiekusi reikiamo lygio, ir , atrodo, sunku pasiekti globalinį konsensusą dėl teisių turinio bei jų įgyvendinimo. Šiandien nebėra abejonių, kad bent rimti žmogaus teisių pažeidimai turi būti traktuojami kaip keliantys tarptautinį susirūpinimą. Grubūs žmogaus teisių pažeidimai nebepriklauso valstybių išimtinei vidaus kompetencijai. Pareiga gerbti svarbiausias žmogaus teises yra bendrosios tarptautinės teisės pareiga.
Žmogaus teisių ir laisvių problema atsirado kartu su humanistinėmis žmonijos tradicijomis, ji siekia tūkstantmečius. Tačiau tarptautiniu mastu ji buvo pradėta kelti tiktai XIX a. pradžioje, kai žmonija ėmė aktyviai priešintis vergvaldystei ir vergų prekybai, ir vėliau, XIX a. pabaigoje, kai visos valstybės pradėjo rūpintis socialinėmis žmogaus problemomis, bendromis pastangomis kurdamos darbo įstatymus ir sudarydamos normalesnes darbo sąlygas.
Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių puoselėjimas ir įtvirtinimas – tai nuolat besivystantis procesas, ir pasaulio bendrija rengia naujus, suderintus standartus šioje srityje ir siekia, kad kuo daugiau šalių prisijungtų prie aprobuotų ir priimtų tarptautinių susitarimų ir prie naujų kūrimo.
Šiandien žmogus suvokiamas kaip visuomeninė būtybė, todėl iškyla vis didesnė būtinybė derinti individualias ir kolektyvines žmogaus teises, o daugeliui šalių pasinaudoti tomis socialinio teisingumo normomis, kurios išpuoselėtos daugelyje Vakarų Europos šalių XX amžiuje.
Daugelyje šalių paprasčiausios žmogaus teisės iki šiol grubiai pažeidinėjamos: žmogaus orumas, civilizuotos visuomenės dorovės ir etikos pažeidimai, aparteidas, užsienio šalių okupacija, diskriminacija, religinė ir etninė neapykanta, bausmės ir kankinimai, skurdas, badas, ligos,prekyba žmonėmis, smurtas ir kt.
Šią temą pasirinkau todėl, jog tai aktuali šių dienų problema, kuri, beje, vienaip ar kitaip paliečia kiekvieną iš mūsų. Bet skaudžiausia, ko gero, ne teisių ir laisvių pažeidinėjimas, bet nežinojimas kaip savo teises apsiginti, kuo remiantis pagrįsti šį fenomeną. O nutylėjimas tokių skaudžių faktų tik brandina aukų skaičių visuomenėje ir galiausiai atveda prie bejėgiškumo ribos: nepasitikėjimas valdžios organais, menkas supratimas apie savo teises ir laisves tiek pačioje valstybėje, tiek tarptautinėje plotmėje ir pan. Šio mano darbo tikslas –išanalizuoti svarbesnius tarptautinius dokumentus, kurie ir reglamentuoja esmines žmogaus teises ir laisves. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis19 KB
AutoriusOlga
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine teise (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą