Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Tarptautinė teisė (3)

Tarptautinė teisė (3)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Dėstymas. Tarptautinė teisė. Lietuvos žmogaus teisių apsaugos valstybinės Institucijos. Jungtinių tautų organizacijos žmogaus teisių gynimo institucijos. Lietuvos veikiančios nevalstybinės žmogaus teisių gynimo organizacijos. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinė teisė yra vienas reikšmingiausių žmonijos civilizacijos pasiekimų. Ji grindžiama ir vadovaujasi humaniškumo principu. Tarptautinės teisės užuomazgos atsirado kartu su pirmosiomis valstybėmis. Istoriniai dokumentai liudija, kad tarptautinė teisė jau egzistavo pirmykštėje bendruomeninėje santvarkoje ir vergvaldinių gamybinių santykių epochoje ir kad tuo metu jau galiojo nemažai tarptautinės teisės normų, sutarčių, susitarimų, apibrėžiančių teises bei kariavimo taisykles.
Todėl pabandysiu apžvelgti šiuolaikinę tarptautinę teisę, jos principus, normas ir gynimo institucijas.
Šiuolaikinė tarptautinė teisė – tai santykis tarp valstybių įvairiose srityse
( ekonomikos, politikos, kultūros, karybos ir kt.) reguliuojančių principų ir teisės normų sistemą. Jų valstybės laikosi savanoriškai, o prireikus jos užtikrinamos individualiomis ar kolektyvinėmis prievartos priemonėmis.
Bendrąją tarptautinę teisę taikyti Lietuvos teisės sistemoje tapo galima tik 2002 m. priėmus naujos redakcijos Lietuvos Respublikos teismų įstatymą, kuriame, be kitų bylų nagrinėjimo šaltinių, yra numatytos ir Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys.
Tarptautinė teisė:
a) Tarptautinės teisės reguliavimo dalykas yra santykis tarp valstybių, tarp valstybių ir tarptautinių organizacijų, taip pat santykiai tarp pačių tarptautinių organizacijų;
b) Tarptautinės teisės subjektai ( teisių ir pareigų turėtojai ) pirmiausia yra valstybės; tautos, kovojančios dėl savo valstybingumo; viešosios tarptautinės organizacijos ( JT, NATO, ESBO, NVS ir kt.), sukurtos daugiašalių sutarčių pagrindu.
Tarptautinės teisės norma vadinama valstybių ir kitų tarptautinės teisės subjektų pripažįstama juridiškai privaloma elgesio taisyklė. Šios normos atitinkamai klasifikuojamos: pagal subjektus skirstomos į universaliąsias, sudarančias bendrosios tarptautinės teisės pagrindą, ir dalines, taikomas tik tam tikrai subjektų daliai, neatsižvelgiant į tai, kad tie subjektai teritoriniu atžvilgiu gali būti ir nesusieti, teisės normas; pagal veikimo pobūdį –į dispozityviąsias, leidžiančias patiems subjektams pasirinkti elgesio pobūdį bei patiems pagal aplinkybes nustatyti tarpusavio teises ir pareigas, ir imperatyviąsias,nustatančias aiškias ir konkrečias veikimo ribas ir privalomas tiksliai vykdyti tarptautinės teisės subjektams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis11.77 KB
AutoriusOlia
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine teise (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą