Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Seimo kontrolieriai kaip viena Konstitucijoje įtvirtintų žmogaus teisių gynimo institucijų

Seimo kontrolieriai kaip viena Konstitucijoje įtvirtintų žmogaus teisių gynimo institucijų

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus teisių apsauga – viena iš svarbiausių demokratinių valstybių veiklos krypčių. Žmogaus teisių apsaugos instituto samprata ir jo vieta tarptautinėje arenoje. Žmogaus teisių garantijos. Žmogaus teisių gynimo institucijų sistema Lietuvoje. Seimo kontrolieriai – ombudsmenų Vakarų Europos valstybėse atitikmuo. Ombudsmenų tradicijos Europoje. Europos Sąjungos ombudsmenas. Seimo kontrolierių įstaigos atsiradimas Lietuvos Respublikoje. Seimo kontrolieriai kaip viena Konstitucijoje įtvirtintų žmogaus teisių gynimo institucijų. Seimo kontrolierių įstaigos vieta nacionalinėje žmogaus teisių apsaugos institucijų sistemoje. Seimo kontrolierių statusas. Seimo kontrolierių veikla. Seimo kontrolierių įtaka stabdant biurokratizmą ir piktnaudžiavimus. Seimo kontrolierių bendradarbiavimas su kitomis žmogaus teises ginančiomis institucijomis. Seimo kontrolierių įstaigos kaip institucijos veiklos problemos. Išvados. Priedai (4).

Ištrauka

Bendroji charakteristika. Keičiantis valstybės valdymo tvarkai, prisiimant tarptautinius įsipareigojimus, dažniausiai atsiranda būtinumas ir kurti naują institucinę sistemą, kurioje funkcionuotų naujos valstybinės įstaigos, kurių reikalingumą sąlygoja tarptautiniuose teisės aktuose įtvirtinti reikalavimai. Dauguma pasaulio valstybių į savo vidaus teisines sistemas įvedė jau nuo XIX amžiaus žinomą ombudsmeno instituciją, kurios pagrindinės funkcijos susijusios su valstybinių institucijų veiklos priežiūra, skundų dėl valstybės pareigūnų neteisėtų veiksmų tyrimu. Kiekvienoje valstybėje, nepaisant šios institucijos pavadinimo skirtumų, atsiskleidžia specifiniai ombudsmeno įstaigos veiklos ypatumai.
Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigos įkūrimą sąlygojo demokratiniai pokyčiai visuomenėje ir valstybėje, vykdoma teisinė reforma, viešojo administravimo institucijų veiklos tobulinimas. Pagrindinė Seimo kontrolierių užduotis yra tirti skundus dėl piktnaudžiavimo ir biurokratizmo valstybės ir savivaldybių įstaigose.
Temos aktualumas ir naujumas. Seimo kontrolierių institucijos veikla yra gana nauja ir teisės moksle nėra plačiai tyrinėta. Lietuvoje atskirų leidinių skirtų Seimo kontrolierių įstaigai ir negalėjo būti, nes tai yra gana nauja institucija, kuri tik skaičiuoja neilgą savo gyvavimo istoriją. Tai institucija, kuri priklauso konstitucinės ir kartu administracinės teisės reguliavimo sferai. Nacionalinių priemonių ginti pažeistas žmogaus teises paieška tęsiasi, o Seimo kontrolierių vieta valstybės institucijų sistemoje bei galios nėra pakankamai ištirtos. Tai ir paskatino gilintis, siekiant išsiaiškinti Seimo kontrolierių vietą žmogaus teisių gynimo sistemoje, analizuoti jų veiklos pobūdį bei kylančias problemas, atliekant pavestas funkcijas.
Darbo tikslas. Darbo tikslas yra apibrėžti Seimo kontrolierių vietą nacionalinėje žmogaus teisių gynimo ir valstybinės valdžios institucijų sistemoje, išanalizavus šios institucijos teisinio statuso ypatumus ir jų veikloje kylančias problemas, pateikti siūlymus Seimo kontrolierių veiklos tobulinimui.
Darbo uždaviniai:
- apibrėžti Seimo kontrolierių institucijos vietą žmogaus teisių gynimo institucijų sistemoje;
- išanalizuoti Seimo kontrolierių teisiniam institutui būdingus požymius ir jų panašumus bei skirtumus su Europos valstybių parlamento ombudsmeno institucijomis;
- įvertinti pagrindines tarptautiniuose dokumentuose bei Lietuvos Respublikos teisės aktuose įtvirtintas nuostatas, susijusias su Seimo kontrolierių įstaigos veikla;
- išnagrinėti Seimo kontrolierių veiklos būdus ir priemones bei jų darbe kylančias problemas ir pateikti siūlymus tokių problemų išsprendimui.
Tyrimo metodai. Tiriant pasirinktą temą bus remiamasi teisiniais metodais – sisteminės analizės, lyginamosios teisėtyros, istoriniu ir kt. metodais.
Darbo struktūra. Seimo kontrolierių teisinis institutas nagrinėjamas Lietuvos žmogaus teisių gynimo institucijų sistemos kontekste. Kursinį darbą sudaro įvadas, trys skyriai ir jų poskyriai bei pa paragrafai, išvados, literatūros sąrašas ir priedai.
Pirmame skyriuje "Žmogaus teisių apsauga – viena iš svarbiausių demokratinių valstybių veiklos krypčių" analizuojami žmogaus teisių apsaugos teisiniai pagrindai ir sistema, žmogaus teisių gynimo institucijų sistema Lietuvoje.
Antrasis skyrius "Seimo kontrolieriai – ombudsmenų Vakarų Europos valstybėse atitikmuo" yra skirtas šios institucijos kilmės trumpai analizei, be to yra trumpai aptariamas ombudsmenų institucijų vaidmuo Vakarų Europos valstybių teisinių institucijų sistemoje, ombudsmenų vieta Europos Sąjungoje.
Trečiajame skyriuje "Seimo kontrolieriai kaip viena Konstitucijoje įtvirtintų žmogaus teisių gynimo institucijų" yra įvertinamas Seimo kontrolierių statusas, tiriama Seimo kontrolierių įstaigos vieta nacionalinėje žmogaus teisių apsaugos institucijų sistemoje, Seimo kontrolierių veikla tiriant skundus dėl pareigūnų piktnaudžiavimo ir biurokratizmo bei su tuo susijusios problemos.
Naudota literatūra. Kursinio darbo teiginiams ir išvadoms pagrįsti panaudota virš trisdešimt rašytinių šaltinių. Svarbią vietą užima tarptautinių dokumentų bei Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatų, įtvirtinančių Seimo kontrolierių teisinį statusą ir veiklos pobūdį analizė. Nagrinėjant atskirus klausimus bei analizuojant konkrečias su Seimo kontrolierių veikla ginant žmogaus teises susijusias teorines nuostatas buvo remtasi tokių autorių kaip Birmontienė T., Kūris E., Jasaitis J., Katkus A., Šidagienė N. ir kitų darbais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-04
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai35
Dydis90.57 KB
AutoriusIlona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno 1-oji pradinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimo kontrolieriai kaip viena Konstitucijoje itvirtintu zmogaus teisiu gynimo instituciju [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Kauno 1-oji pradinė mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą