Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Seimo kontrolierius

Seimo kontrolierius

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Seimo kontrolierių samprata: Seimo kontrolierių teisės ir pareigos; Seimo kontrolierių tiriami skundai; Seimo kontrolierių netiriami skundai. Seimo kontrolierių sprendimai: Seimo kontrolierių priimami sprendimai; Seimo kontrolierių sprendimų skundimas; Seimo kontrolierių sprendimų teisinė galia ir problemos. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucija ne tik įvertino konkrečias žmogaus bei piliečio teises, bet ir numatė institucijas, kurių pareiga – šias teises ginti. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra paminėta ne tiek jau daug valstybės institucijų, kurioms piliečių teisių gynimas yra kasdienė profesinė pareiga. Tokioms valstybės institucijoms pirmiausia priskirtinas Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas, kuris, pripažindamas įstatymą, kitą teisės aktą ar aktų teisės normą neatitinkančiais Lietuvos Respublikos Konstitucijos, apsaugo Lietuvos piliečius nuo jų teisių pažeidimų, kurie galėtų atsirasti, jei koks nors "blogas" įstatymas būtų taikomas. Taip pat, tik labiau orientuodamiesi į konkretaus piliečio pažeistų teisių atkūrimą, gina ir teismai bei Seimo kontrolieriai. Pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 73 straipsnį, piliečių skundus dėl valstybės ir savivaldybių pareigūnų (išskyrus teisėjus) piktnaudžiavimo ir biurokratizmo tiria Seimo kontrolieriai.
Piliečių teisių, laisvių bei teisėtų interesų apsauga – vienas iš svarbiausių teisinės valstybės uždavinių. Teisinei valstybei išsaugoti būtini sąžiningi, savo pareigas tinkamai atliekantys bei savo įgaliojimų neviršijantys valstybės pareigūnai ir tarnautojai. Būtent jie savo sąžiningu darbu turi palaikyti valstybės institucijų, įstaigų autoritetą. Valstybės tarnybos darbuotojai yra atsakingi už tam tikrų valstybės įstaigų, institucijų funkcijų vykdymą, arba turi teises ir pareigas teikti žmonėms atitinkamai viešąsias paslaugas. Deja, dabartiniu metu jie dažnai nevykdo arba netinkamai, nesąžiningai vykdo savo pareigas arba pasinaudoja tarnybine padėtimi savo interesų įgyvendinimui ir taip dezorganizuoja, griauna valstybės tarnybos darbą įvairiose srityse ir įvairiais lygiais stabdo ar net sugriauna svarbių projektų, įstatymų įgyvendinimą, medicinos, švietimo, ekonomikos ar kitų sričių reformų vykdymą ir panašiai. Taip tiesiogiai ar netiesiogiai pažeidžiamos žmogaus teisės ir laisvės bei teisėti interesai. Būtent stengiantis tinkamai garantuoti Lietuvos Respublikos piliečių teisių, laisvių bei teisėtų interesų apsaugą nuo valstybės tarnybos darbuotojų biurokratizmo ar piktnaudžiavimo, yra įsteigtas Seimo kontrolierių institutas.
Šio darbo pagrindinis tikslas – išnagrinėti Seimo kontrolierių institucijos veiklą, kaip institucijos, ginančios ir padedančios įgyvendinti žmogaus teises. Kad būtų atskleista šio instituto (Seimo kontrolierių) esmė, darbe bus aptarta Seimo kontrolierių samprata, nagrinėjant jų teises bei pareigas,per kurias atsiskleidžia jų priimami sprendimai, bus konkrečiai apžvelgti sprendimai, kuriuos gali priimti Seimo kontrolieriai bei sprendimų apskundimas. Galiausia bus pamėginta išsamiai paaiškinti šių sprendimų teisinę galią bei panagrinėti problemas, kylančias šioje srityje. Seimo kontrolierių kaip žmogaus teisių gynimo institucijos sprendimai yra labai svarbūs, nes būtent šių sprendimų dėka yra pagrinde apginamos žmogaus teisės, todėl reikalinga išsiaiškinti, kokia gi yra šių sprendimų teisinė galia.
Darbas baigiasi išvadomis, padarytomis išnagrinėjus anksčiau minėtus klausimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-07-15
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.6 KB
Autoriusribu
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimo kontrolierius [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą