Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Lizingo ir pirkimo-pardavimo teisinių santykių lyginamoji analizė

Lizingo ir pirkimo-pardavimo teisinių santykių lyginamoji analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Civilinių teisinių santykių samprata. Sutarties samprata. Sutarties elementai. Sutarčių rūšys. Pirkimo – pardavimo sutartis. Pirkimo – pardavimo sutarčių objektai. Pirkimo – pardavimo sutarties sąlygos. Lizingo sutarties samprata. Lizingo sutarties objektai ir subjektai. Lizingo rūšys. Lizingo įvairovė pasaulyje ir Lietuvoje. Lizingo privalumai ir trūkumai. Lizingo ir Pirkimo – pardavimo išsimokėtinai teisinių santykių lyginamoji analizė. Išvados. Santrauka (vokiečių kalba).

Ištrauka

Teisiniai santykiai – tai teisės normomis sureguliuoti visuomeniniai santykiai, kurių dalyviai turi subjektines teises ir pareigas. Kad atsirastų teisiniai santykiai reikalingas teisinis faktinis pagrindas, vadinamas juridiniu faktu. Civiliniai teisiniai santykiai dažniausia atsiranda sutarties pagrindu.
Sutartis – daugiausiai paplitusi sandorių rūšis. Ja įforminami turtiniai ir kai kurie neturtiniai teisiniai santykiai tarp fizinių asmenų, tarp ūkio subjektų ( Įmonių ) bei tarp fizinių asmenų ir juridinių organizacijų. Tai pagrindinė prekinių santykių teisinė forma. Dažniausiai sutartys sudaromos civilinėms teisėms ir pareigoms nustatyti, rečiau joms pakeisti arba nutraukti.
Sutartys civilinėje teisėje užima ypatingą vietą, didelis dėmesys skiriamas jų reguliavimui. Ir ne be pagrindo, juk kiekvieno mūsų gyvenime be sutarčių neapsieinama nei vienos dienos, kaip pavyzdžiui pati paprasčiausia pirkimo - pardavimo sutartis. Prekybos sutartys plačiai paplitusios ne tik vietinėje rinkoje, bet ir užsienio prekyboje, jų teisinį pagrindą sudaro tarp valstybinės sutartys, susitarimai.
Sutartims įstatymai suteikia ypatingą statusą – Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 6.189 straipsnyje deklaruojama, kad : " Teisėtai sudaryta ir galiojanti sutartis jos šalims turi įstatymo galią. Sutartis įpareigoja atlikti ne tik tai, kas tiesiogiai joje nustatyta, bet ir visa tai, ką lemia sutarties esmė arba įstatymai.
Taigi sutartis prilyginama įstatymui. Todėl labai svarbu suvokti sutarties esmę, žinoti jos sąvoką, elementus, kokių rūšių gali būti sutartys.
Dar Aristotelis "Retorikoje" yra pasakęs, kad gerovę užtikrina ne turto valdymas remiantis nuosavybės teise, bet galimybė naudotis šiuo turtu. Ši mintis labai gerai išreiškia pagrindinę lizingo idėją – kad gautumėte pelno, visiškai nebūtina turėti įrenginių ar kito turto. Užtenka tik turėti teisę naudoti tą turtą ir iš to gauti naudos. Valdymo ir nuosavybės teisių atskyrimo ir naudos gavimo iš turto valdymo idėja žinoma labai seniai. Šiuolaikinio lizingo atsiradimas ir išplitimas dar kartą patvirtina, kad viskas, kas nauja, – tai tik užmirštos senos geros idėjos.
Norint išsiaiškinti lizingo ir pirkimo – pardavimo išsimokėtinai teisinių santykių ypatumus , visų pirma būtina išsianalizuoti , šių santykių atsiradimo juridinį pagrindą – sutarčių sudarymą. Todėl šiame darbe visų pirma bus aptariama pati sutarties samprata, jos elementai, sąlygos, taip pat pakankamai išsamiai bus analizuojama pirkimo – pardavimo ir lizingo sutartys. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis36.28 KB
Autoriuskestas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lizingo ir pirkimo pardavimo teisiniu santykiu lyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio vidurinė mokykla
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą