Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Atstovavimas (2)

Atstovavimas (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Atstovavimo sąvokos. Atstovavimo esmė. Atstovavimo bruožai. Atstovavimo rūšys. Atstovavimo pagrindai. Įgaliojimo sąvoka. Įgaliojimo patvirtinimas notarine tvarka. Juridinio asmens įgaliojimo ypatumai. Įgaliojimo terminas. Įgaliojimo pateikiamumas ir grąžinimas. Perįgaliojimas. Įgaliojimo ir perįgaliojimo nutraukimas ir pasibaigimas. Prekybos agentas. Komercinio atstovavimo ypatumai sudarant ir vykdant tarptautinio prekių pirkimo–pardavimo sutartis. Prokūra. Išvados.

Ištrauka

Dabartiniu metu dauguma teisinių veiksmų vykdomi naudojantis tam tikra pagalba, kurią suteikia tam tikrose srityse kvalifikuoti asmenys atstovavimo forma. Tokia pagalba gali naudotis tiek juridiniai asmenys, tiek fiziniai asmenys, neatsižvelgiant į jų veiksnumą. Atstovavimo forma padėti tam tikriems asmenims kartais būtina dėl jų neveiksnumo ir nesugebėjimo atlikti tam tikrus teisinius veiksmus ir tai numato pats įstatymas. Atstovavimas svarbus teisiniuose santykiuose, nes dažnai šiandieniniai verslo santykiai apskritai neįmanomi be atstovavimo santykių. Darbe bus aptariami visi atstovavimo bruožai, rūšys ir taikymo sritys. Pagrindas yra tai, kad atstovavimas yra dvejopo pobūdžio teisiniai santykiai, pagrįsti tarpusavio pasitikėjimu (fiduciariniai santykiai). Atstovavimas dažnai neatsiejamas nuo įgalinimo – atstovui suteikiamų teisių bei pareigų numatymo, tad labai svarbus dokumentas naudojamas apibrėžti atstovavimo-pavedimo riboms yra įgaliojimas, kurį darbe išsamiai apžvelgsiu. Taip pat darbe bus aptariamas komercinis atstovavimas (t.y., prekybos agento sąvoka, komercinio atstovavimo sudarant ir vykdant tarptautinio prekių pirkimo-pardavimo sutarčių ypatumai, prokūra).

Kai juridinio asmens organas arba fizinis asmuo sudaro sutartį arba kai jo darbuotojai įvykdo sutartį, tai laikoma paties juridinio arba fizinio asmens veikla. Būna atvejų, kai pats subjektas neturi galimybės savarankiškai įgyvendinti savo civilinių teisių ir pareigų, pavyzdžiui, to negali atlikti neveiksnūs fiziniai asmenys. Dėl įvairių aplinkybių, pavyzdžiui, dėl ligos, reikalų neišmanymo, negalėjimo fiziškai dalyvauti veiklos procese, atlikti savo civilinių teisių ir pareigų negali ir veiksnūs fiziniai asmenys. Juridinio asmens organas taip pat ne visada gali savarankiškai įgyvendinti civilines teises ir pareigas, nes ne visi kolektyvo (darbuotojų) veiksmai jas sudaro. Jas sudaro tik tokie darbuotojo veiksmai, kurie susiję su jam pavestomis funkcijomis įgyvendinant juridinio asmens veiklą. Tokiais atvejais fiziniai ir juridiniai asmenys naudojasi kitų asmenų pagalba atstovavimo forma. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis28.78 KB
AutoriusValdas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atstovavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą