Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Komercinis atstovavimas

Komercinis atstovavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Sąvokų priklausomumo pavyzdys. Atstovavimas. Atstovavimo esmė. Atstovavimo bruožai. Atstovavimo rūšys. Atstovavimo pagrindai. Įgalinimas. Įgaliojimas. Įgaliojimo rūšys. Be įgaliojimo atstovaujama. Perįgaliojimui. Komercinis atstovavimas. Komercinio atstovavimo samprata. Komercinio atstovavimo rūšys. Agentų veikla. Prekybos agento veikla. Komercinis atstovavimas sudarant ir vykdant tarptautinio prekių pirkimo – pardavimo sutartį. Prokūra. Valdymas. Išvados.

Ištrauka

Fiziniai ir juridiniai asmenys paprastai patys sudarinėja sandorius ir atlieka kitus juridinę reikšmę turinčius veiksmus. Civiliniuose teisiniuose santykiuose plačiai taikomas atstovavimas, t.y veikiama pasitelkus kitus asmenis – atstovus. Asmenys dažnai naudojasi atstovo paslaugomis, kai sandoriui sudaryti būtina turėti specialių žinių arba jie patys negali atlikti juridinių veiksmų dėl ligos, laiko stokos, atstumo ir kt. Atstovauti privaloma, kai fizinis asmuo pats negali įgyvendinti civilinių teisių, įgyti pareigų dėl to, kad yra neveiksnus arba ribotai veiksnus. Juridiniai asmenys įgyti įstatyme numatytas teises ir pareigas, taip pat jas įgyvendinti gali tik padedami valdymo organų (juos taip pat galima vadinti savotiškais atstovais).
Šiais laikais dauguma teisinių veiksmų vykdomi naudojantis tam tikra pagalba, kurią suteikia tam tikrose srityse kvalifikuoti asmenys komercinio atstovavimo forma. Tokia pagalba gali naudotis tiek juridiniai asmenys, tiek fiziniai asmenys, neatsižvelgiant į jų veiksnumą. Komercinio atstovavimo forma tam tikriems asmenims kartais būtina dėl jų neveiksnumo ir nesugebėjimo atlikti tam tikrus teisinius veiksmus ir tai numato pats įstatymas. Atstovavimas svarbus teisiniuose santykiuose, nes dažnai šiandieniniai verslo santykiai apskritai neįmanomi be atstovavimo santykių.
Šiame darbe smulkiau apžvelgsiu komercinį atstovavimą, į kurį įeina:
- Prekybos agentas;
- Komercinio atstovavimo ypatumai sudarant ir vykdant tarptautinio prekių pirkimo – pardavimo sutartis;
- Prokūra.
Darbo eigoje taip pat trumpai susipažinsiu su atstovavimu bei įgaliojimu, kad komercinio atstovavimo klausimas būtų aiškesnis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis49 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis56.01 KB
AutoriusAs
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komercinis atstovavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą