Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Komercinis atstovavimas (2)

Komercinis atstovavimas (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Komercinis atstovavimas. Komercinio atstovavimo samprata. Komercinio atstovavimo rūšys. Prekybos agento veikla. Komercinis atstovavimas sudarant ir vykdant tarptautinio prekių pirkimo–pardavimo sutartį. Prokūra. Išvados.

Ištrauka

Fiziniai ir juridiniai asmenys paprastai patys sudarinėja sandorius ir atlieka kitus juridinę reikšmę turinčius veiksmus. Civiliniuose teisiniuose santykiuose plačiai taikomas atstovavimas, t.y veikiama pasitelkus kitus asmenis – atstovus. Asmenys dažnai naudojasi atstovo paslaugomis, kai sandoriui sudaryti būtina turėti specialių žinių arba jie patys negali atlikti juridinių veiksmų dėl ligos, laiko stokos, atstumo ir kt. Atstovauti privaloma, kai fizinis asmuo pats negali įgyvendinti civilinių teisių, įgyti pareigų dėl to, kad yra neveiksnus arba ribotai veiksnus. Juridiniai asmenys įgyti įstatyme numatytas teises ir pareigas, taip pat jas įgyvendinti gali tik padedami valdymo organų (juos taip pat galima vadinti savotiškais atstovais).
Šiais laikais dauguma teisinių veiksmų vykdomi naudojantis tam tikra pagalba, kurią suteikia tam tikrose srityse kvalifikuoti asmenys komercinio atstovavimo forma. Tokia pagalba gali naudotis tiek juridiniai asmenys, tiek fiziniai asmenys, neatsižvelgiant į jų veiksnumą. Komercinio atstovavimo forma tam tikriems asmenims kartais būtina dėl jų neveiksnumo ir nesugebėjimo atlikti tam tikrus teisinius veiksmus ir tai numato pats įstatymas. Atstovavimas svarbus teisiniuose santykiuose, nes dažnai šiandieniniai verslo santykiai apskritai neįmanomi be atstovavimo santykių.
Darbo tikslas - apžvelgsiu komercinį atstovavimą.
Darbo uždaviniai: smulkiau išnagrinėti komercinio atstovavimo sudėtį:
- Prekybos agentas;
- Komercinio atstovavimo ypatumai sudarant ir vykdant tarptautinio prekių pirkimo – pardavimo sutartis;
- Prokūra.


KOMERCINIS ATSTOVAVIMAS – asmens, nuolatos ir savanoriškai atstovaujančio verslininko vardu sudarant sutartis verslo veiklos sferoje, veiksmai.
Komercinis atstovavimas grindžiamas bendraisiais civiliniais teisiniais pagrindais ir įstatymais, kurie numato kiekvieno teisės subjekto teises ir pareigas. Komerciniai santykiai yra daugiaplaniai, negali apsiriboti siauru civilinių santykių reglamentavimu. Naujasis Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, inkorporuodamas į turinį Vokietijos, Anglijos, JAV ir kitų šalių teisės nuostatas komercinio atstovavimo ir apskritai atstovavimo klausimu, nepagrįstai šį institutą susiaurino ir išdėstė nenuosekliai, nepakankamai atsižvelgia į juridinių asmenų ir verslininkų komercinio atstovavimo ypatybes. Tik fragmentiškai užsimenama apie komersanto atstovavimą, grindžiamą darbo santykiais ir funkcinėmis pareigybėmis, pvz. akcinės bendrovės įstatuose ir kitais pagrindais: distribucijos sutartimi, frančizininko, komiso, faktoringo, komercinio pavedimo ir kt., kurios turi kombinuotą pobūdį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-15
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis23.23 KB
AutoriusIlona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komercinis atstovavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą