Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Atstovavimas (4)

Atstovavimas (4)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Atstovavimo institutas bendrojoje ir kontinentinėje teisės sistemoje. Atstovavimas Lietuvos teisės sistemoje. Sandorių sudarymas per atstovus. Per atstovą sudaryto sandorio pasekmės. Atstovo teisių sudaryti sandorius apribojimas. Interesų konfliktas. Sandorio, sudaryto kito asmens vardu neturint teisės arba viršijant suteiktas teises, pasekmės. Įgaliojimas. Komercinis atstovavimas. Prekybos agentas. Komercinio atstovavimo ypatumai sudarant ir vykdant tarptautinio prekių pirkimo – pardavimo sutartis. Prokūra. Išvados.

Ištrauka

Ne kiekvienu atveju asmuo gali atlikti teisinius veiksmus savarankiškai, to priežastys gali būti labai įvairios: liga, išvyka, veiksnumo apribojimas ir kitos. Dažnai atstovo pasitelkimas į pagalbą gali būti vienintelis būdas atlikti veiksmus, turinčius teisinę reikšmę.
Kad ir koks patogus šis institutas civiliniuose teisiniuose santykiuose, tačiau čia galima įžvelgti ir tam tikrų keblumų. Galimi atvejai kai atstovas netinkamai įvykdo atstovaujamojo pavedimą – sudaro sandorį, prieštaraujantį atstovaujamojo interesams (kyla interesų konfliktas), sudaro sandorį su pačiu savimi, su asmeniu, kurio atstovas jis tuo metu yra ar su artimais giminaičiais, ar sudaro sandorį, kurio sudaryti neturi teisės pats atstovaujamasis. Čia kyla sandorio galiojimo problema. Todėl norint turėti efektyvius civilinius teisinius santykius turi būti šalių tarpusavio pasitikėjimas, lojalumas ir pagarba interesams.
Problemų gali kilti ne tik iš atstovo ir atstovaujamojo tarpusavio santykių, bet ir tarp atstovo ir kitos šalies – trečiojo asmens. Pirmiausia turi būti atskleistas atstovavimo faktas, tačiau ir čia gali nežinoti ar atstovo veiksmai išreiškia tikrą atstovaujamojo valią.
Iš viso to seka, kad Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ir kitos, atstovavimo santykius reguliuojančios normos turi vienodai ginti visų civilinio teisinio santykio subjektų teises ir teisėtus interesus. Taip pat reikėtų pažymėti, kad teisės normos turi atitikti protingumo, teisingumo, bei kitus bendruosius teisės principus ir be viso to, atsižvelgiant į dabartinę Lietuvos Respublikos padėtį dar ir suderintos su Europos sąjungos teise.

Išplėtota darbo pasidalijimo sistema ir prekių bei paslaugų pasidalijimas negali būti atliktas be atstovavimo. Fabrikantas, kuris savo prokuratorių įgalioja nupirkti žaliavų, didmenininkas, kuris leidžia parduoti savo prekių per prekybos atstovus ar komisionierius - visi jie gali arba nori dėl įvairių priežasčių asmeniškai nedalyvauti tame, todėl kreipiasi į pagalbinius asmenis, kurie "už jį", "jo sąskaita", "jo įgaliojimu", "jo interesais" sudaro sandorius su trečiaisiais asmenimis. Šių asmenų veikla visur remiasi ta pačia funkcija: jie tarpininkauja trečiajam asmeniui dalyvaujant komercinėje apyvartoje, ir tai daro įgalioti trečiojo asmens.
Kontinentinės teisės sistemose šias sąvokas prigimtinės teisės teorijos mokytojai išplėtojo tik XVII ir XVIII amžiuose. Priešingai, romėnų teisė nežinojo "atstovavimo" sąvokos. Nors buvo pripažinta, kad tėvui priklausė viskas, ką iš trečiojo asmens įgijo tėvo valdžiai priklausantys šeimos nariai arba vergai. Tačiau buvo vadovaujamasi ne tuo, kad tėvas suteikė atitinkamą įgaliojimą. Priešingai, tai išplaukė iš romėnų socialinės aplinkos, pagal kurią paklūstantysis valdžiai turėjo valdžios turėtojo "pailgintos rankos statusą". Esant tam tikroms sąlygoms vėliau buvo daroma prielaida, kad kažkas atsakė už kito asmens padarytas skolas, kaip, pavyzdžiui, tada, jeigu kažkas kapitonui patikėjo laivą arba vadybininkui - verslą, arba pavaldžiam asmeniui - ypatingą turtą. Tačiau tai buvo siaurai aprašytos išimtys. Bendros taisyklės, pagal kurias tam tikro veiksmo teisinės pasekmės, ypač sutarties sudarymas, tiesiogiai veikė trečiąjį asmenį, romėnų teisei buvo nežinomos: "Iš pradžių niekur nėra tiesioginio atstovavimo. Jis yra teisinis stebuklas." ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis50.69 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atstovavimas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 29 puslapiai 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą