Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Atstovavimas civilinėje teisėje

Atstovavimas civilinėje teisėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Atstovavimas. Atstovavimo sąvoka. Sandorių sudarymas per atstovus. Įgaliojimas. Komercinis atstovavimas. Prekybos agentas. Komercinio atstovavimo ypatumai sudarant ir vykdant tarptautinio prekių pirkimo–pardavimo sutartis. Prokūra. Išvados.

Ištrauka

Civilinis teisinis santykis, tai civilinių teisinių normų pagrindu, dėl materialių ir nematerialių gėrybių atsirandantys teisiniai santykiai, kurių dalyviai turi teisinę autonomiją ir turtinį aktyvumą ir dalyvauja juose kaip atskiri subjektai. Civilinio teisinio santykio subjektai t.y. kiekvienas asmuo turintis civilinį teisinį subjektiškumą (teisnumą, veiksnumą) taip pat valstybė ir savivaldybė.
Vienas iš civilinių teisinių santykių - atstovavimas atsirandantis tarp atstovo (atstovaujamojo, įstatymų, teismo sprendimu ar administracinio akto įgaliotas veiksnus asmuo, veikiantis atstovaujamojo vardu, interesais ir sąskaita) ir atstovaujamojo (kiekvienas civilinės teisės subjektas, kurio vardu ir interesais atliekami tam tikri veiksmai, remiantis jo paties, įstatymų, teismo sprendimu ar administracinės teisės duotais įgalinimais) sandorio įstatymų, teismo sprendimo ir administracinio teisės akto pagrindu.
Šis darbas parašytas remiantis Civilinio Kodekso III dalimi – atstovavimą reglamentuojančiais CK straipsniais. Darbo tikslas – aptarti pagrindines atstovavimo sąvokas. Pirmiausia apžvelgiamos bendrosios atstovavimo nuostatos, sandorių sudarymas per atstovus, bei įgaliojimas ir jo normos. Toliau – komercinis atstovavimas, be kurio šiais laikais butų sunku ne tik verslo pasaulyje. Pagrindinis komercinio atstovavimo elementas – prekybos agentas, kuris sutinkamas beveik visose veiklos srityse. Taip pat aptariami komercinio atstovavimo ypatumai sudarant ir vykdant tarptautinio prekių pirkimo – pardavimo sutartis. Galiausiai apibrėžiama prokūros sąvoka, jos ypatumai ir esmė.
Pagrindinis literatūros šaltiniai – Lietuvos Respublikos Civilinis Kodeksas ir jo komentarai.
Referatą sudaro 24 puslapiai.

Kai juridinio asmens organas sudaro sutartį arba kai jo darbuotojai įvykdo sutartį, tai laikoma paties juridinio asmens veikla. Būna atvejų, kai pats subjektas neturi galimybės savarankiškai įgyvendinti savo civilinių teisių ir pareigų. To negali atlikti neveiksnūs fiziniai asmenys. Dėl įvairių aplinkybių to negali atlikti ir veiksnumą turintys fiziniai asmenys, pavyzdžiui dėl ligos, komandiruočių, tų reikalų nežinojimo ir pan.
Ne visada gali savarankiškai įgyvendinti civilines teises ir pareigas juridinio asmens organas. Nors tai yra kolektyvas, bet ne visi darbuotojų veiksmai sudaro juridinio asmens teises ir pareigas. Jas sudaro tik tokie darbuotojo veiksmai, kurie susiję su jam pavestomis funkcijomis įgyvendinant juridinio asmens veiklą. Tais atvejais fiziniai ir juridiniai asmenys naudojasi kitų asmenų pagalba atstovavimo forma.
Atstovavimas, kai atstovas remdamasis įstatymu, administraciniu aktu ar atstovaujamojo valios išreiškimu, suteiktu įgaliojimo ribose, sudaro sandorius ir atlieka atstovaujamojo juridinę reikšmę turinčius veiksmus.

Atstovavimui būdingi bruožai:
1. atstovavimas charakteringas tuo, kad subjektui priklausančias teises ir pareigas atlieka kitas asmuo – subjektas (pvz. juriskonsultas vietoje direktoriaus). Tačiau ne visada kito asmens veiksmai laikomi atstovavimu (pvz. negalima laikyti motinos vaiko atstove ieškinyje dėl alimentų, nes ši įgyvendina savo teisę.
2. atstovas veikia ne savo, o atstovaujamojo subjekto vardu. Todėl jo įgytos tesės ir pareigos nuo įgijimo momento priklauso atstovaujamajam (pvz. komiso sutartyje nėra atstovavimo, nes komiso parduotuvė veikia savo vardu).
3. atstovui suteikiamos tam tikros teisės, ir jis, griežtai laikydamasis šių įgalinimų, atlieka jiems įgyvendinti reikalingus savanoriškus valios aktus.

Nuo atstovavimo būtina skirti kitus panašius santykius, pvz., sutikimą atlikti tam tikrus veiksmus ar sudaryti sandorius; rašytinio sandorio pasirašymą už fizinį asmenį, kuris dėl fizinio trūkumo, ligos ar kitų priežasčių negali pats pasirašyti, nes tokiu atveju valią sudarydamos sutartį išreiškia pačios šalys, o asmuo, pasirašydamas už kitą asmenį, savo valios neišreiškia – jis tik patvirtina, kad kitas asmuo išreiškė savo valią sudarydamas sutartį.
Atstovavimo taikymo sfera plati. Jis gali būti taikomas daugumai turtinių ir neturtinių teisių ir pareigų įgyti per atstovą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis34.26 KB
Autoriusmaniux
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atstovavimas civilineje teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą