Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Lizingo ir pirkimo pardavimo sutarčių palyginimas (2)

Lizingo ir pirkimo pardavimo sutarčių palyginimas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Sutarties samprata. Lizingo samprata. Lizingo sutarties objektas. Lizingo sutarties subjektas. Lizingo rūšys. Finansinis lizingas. Veiklos lizingas. Lizingo įvairovė. Pirkimo – pardavimo sutartis. Pirkimo – pardavimo sutarčių objektai. Pirkimo – pardavimo sutarties sąlygos. Lizingo ir pirkimo – pardavimo sutarčių palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Teisiniai santykiai – tai teisės normomis sureguliuoti visuomeniniai santykiai, kurių dalyviai turi subjektines teises ir pareigas. Kad atsirastų teisiniai santykiai reikalingas teisinis faktinis pagrindas, vadinamas juridiniu faktu. Civiliniai teisiniai santykiai dažniausia atsiranda sutarties pagrindu.
Sutartis – daugiausiai paplitusi sandorių rūšis. Ja įforminami turtiniai ir kai kurie neturtiniai teisiniai santykiai tarp fizinių asmenų, tarp ūkio subjektų (įmonių ) bei tarp fizinių asmenų ir juridinių organizacijų. Tai pagrindinė prekinių santykių teisinė forma. Dažniausiai sutartys sudaromos civilinėms teisėms ir pareigoms nustatyti, rečiau joms pakeisti arba nutraukti. Sutartys civilinėje teisėje užima ypatingą vietą, didelis dėmesys skiriamas jų reguliavimui. Ir ne be pagrindo, juk kiekvieno mūsų gyvenime be sutarčių neapsieinama nei vienos dienos, kaip pavyzdžiui pati paprasčiausia pirkimo - pardavimo sutartis. Prekybos sutartys plačiai paplitusios ne tik vietinėje rinkoje, bet ir užsienio prekyboje, jų teisinį pagrindą sudaro tarp valstybinės sutartys, susitarimai. Sudaryti įvairias sutartis – natūralus kasdieninio gyvenimo reiškinys. Verslo žmonės paprastai sudaro darbo, nuomos, panaudos, rangos, reklamos, samdos, paskolos, remonto, materialinės atsakomybės, pirkimo-pardavimo, vežimo, draudimo, bendradarbiavimo, labdaros, užstato, perdavimo, hipotekos, vartotojų ir kitas sutartis.
Viena iš svarbiausių komercinės veiklos sutarčių yra pirkimo-pardavimo sutartis. Šiame darbe paimta teisinei analizei "X" įmonės, jau keletą metų naudojamą pirkimo-pardavimo sutartį, kurios pagrindu sudaromi sandoriai tarp įmonės importuojančios detales ir potencialių ar esamų įmonės klientų, kuriems sudaromos geros pirkimo, asortimento palaikymo ir atsiskaitymo už prekes sąlygos.
Darbe taip pat tiriamas lizingas kaip alternatyvus finansavimo šaltinis. Šiandieninės ekonominėmis sąlygomis daugelis įmonių sprendžia finansines problemas, kylančias dėl pinigų stokos. Plečiant įmonės veiklą, vadovams reikia rinktis iš kokių šaltinių finansuoti naujus projektus. Neišsivysčiusiose užsienio šalių kapitalo rinkose dažnai nėra didelio išorinių kapitalo kaupimo šaltinių pasirinkimo. Kaip alternatyva bankinėms paskoloms, išsivysčiusiose Vakarų Europos šalyse ypač paplitusi tokia finansavimo rūšis kaip lizingas.
Norint išsiaiškinti lizingo ir pirkimo – pardavimo išsimokėtinai teisinių santykių ypatumus , visų pirma būtina išsianalizuoti , šių santykių atsiradimo juridinį pagrindą – sutarčių sudarymą. Todėl šiame darbe visų pirma bus aptariama pati sutarties samprata, jos elementai, sąlygos, taip pat pakankamai išsamiai bus analizuojama pirkimo – pardavimo ir lizingo sutartys. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis161.62 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Krygerienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lizingo ir pirkimo pardavimo sutarciu palyginimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Krygerienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą