Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Pirkimo-pardavimo sutartis (3)

Pirkimo-pardavimo sutartis (3)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Sutarties samprata. Sutarčių rūšys. Pirkimo – pardavimo sutartys. Pirkimo – pardavimo sutarties samprata. Pirkimo – pardavimo sutarčių dalykas, jo kaina ir kokybė. Perkamo ar parduodamo daikto apmokėjimo ir atsiskaitymo formos. Bendrosios pirkėjo ir pardavėjo pareigos bei teisės. Pirkimo –pardavimo sutarčių rūšys. Išvados.

Ištrauka

Pirkimo –pardavimo sutartis yra labiausiai paplitusi civilinė sutartis. Referato tema yra labai aktuali kiekvienam žmogui, nes pirkimo – pardavimo sutartis sudaroma apsiperkant, valgant valgyklose ar restoranuose, perkant knygas, laikraščius ir t.t. Ši sutartis yra taip dažnai sudaroma kasdieniniame gyvenime, kad dažnai fiziniai asmenys net nepamano, jog sudaro sutartį, jog jie juos jau sieja teisiniai santykiai. Todėl yra labai svarbu žinoti, kokios yra pirkimo – pardavimo sutartys, kokias teises bei pareigas turi pirkėjai ir pardavėjai.
Darbo dalykas– pirkimo –pardavimo sutartis kaip civilinių sutarčių rūšis. Objektas – pirkimo – pardavimo sutartys, jų bendrosios nuostatos bei rūšys.
Darbo tikslas yra pateikti sutarties sampratą ir apžvelgti, kokioms civilinių sutarčių rūšims priklauso pirkimo – pardavimo sutartys, ir paanalizuoti pirkimo – pardavimo sutarčių sampratą, ypatumus bei atskiras jų rūšis.
Kad būtų galima įgyvendinti darbo tikslą, buvo išsikelti tokie uždaviniai:
1. pateikti sutarties sampratą;
2. apžvelgti kokioms civilinių sutarčių rūšims priklauso pirkimo – pardavimo sutartys;
3. paanalizuoti pirkimo – pardavimo sutarčių sampratą, ypatumus bei atskiras jų rūšis.
Terminas "sutartis" civilinėje teisėje turi įvairių reikšmių. Sutartimi suprantamas ir juridinis faktas, esantis prievolės pagrindu, ir pati sutartinė prievolė, ir rašytinis dokumentas, kuriame įtvirtinta sutartinė prievolė.
Pagal Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 6.154 str. 1 d., sutartis - dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas arba keli asmenys įsipareigoja kito asmens ar asmenų atžvilgiu atlikti tam tikrus veiksmus (ar susilaikyti nuo veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę.
Sutartis - tai susitarimas, bet ne kiekvienas susitarimas yra sutartimi. Sutartyje, be susitarimo, yra svarbu: sukūrimas, pakeitimas ar nutraukimas civilinių teisinių santykių. Jei šio požymio nėra, tai nėra ir sutarties. Sutarties, kaip susitarimo, pagrindinis požymis yra sukurti tarpusavio teises ir pareigas. Pagal šį požymi sutartis skiriasi nuo kitų susitarimų, nesukuriančių teisinių padarinių. (5)
Civiliniame kodekse taip pat yra naudojama sąvoka "sutikimas". Ši sąvoka naudojama šalies valios išraiškai pažymėti, pavyzdžiui, disponavimas bendrąja daline nuosavybe bendraturčių sutikimu, t.y. sutartį sudaro vienas asmuo, o sutikimą duoda visi. Taigi trečiojo asmens sutikimas yra juridinis faktas kaip būtina sąlygas sandoriui sudaryti.
Sutartis yra labiausiai paplitusi sandorių rūšis. Tik vienašaliai sandoriai (pvz., testamentas) nėra laikomi sutartimis. Sutartims taikomos kodekso normos, reguliuojančios dvišalius ir daugiašalius sandorius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis23.21 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word pirkimas_pardavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-01-28 IP: 84.32.113.2
    Tomas sako

    Geras darbas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą