Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Individualių įmonių pirkimas-pardavimas

Individualių įmonių pirkimas-pardavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Pirkimo-pardavimo sutartis. Pirkimo-pardavimo sutarties samprata ir rūšys. Pirkimo-pardavimo sutarties dalykas. Pirkimo-pardavimo sutarties forma. Pirkimo-pardavimo sutarties turinys. Pirkimo-pardavimo sutarties šalių atsakomybė. Įmonės pirkimo-pardavimo sutartis. Įmonės pirkimo-pardavimo sutarties samprata. Sutarties dalykas. Forma. Turinys ir šalys. Šalių teisės ir pareigos. Trečiųjų asmenų veiksmai. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Pirkimo-pardavimo sutartis yra labiausiai paplitusi civilinė sutartis. Pirkimo-pardavimo sutartis sudaroma įgyjant maisto produktus, pramonines prekes, maitinantis valgyklose, bufetuose, restoranuose, perkant knygas, laikraščius, žurnalus ir pan. Ji taip paplitusi, kad dažnai fiziniai asmenys net nepamano, jog sudaro sutartį, jog juos sieja teisiniai santykiai.
Įmonė yra vientisas turtinis kompleksas, apimantis visas turto rūšis, naudojamas pelnui gauti, - pastatus, įrenginius, žaliavas, pusgaminius, žemės nuomos arba panaudos teisę ir kitas turtines teises, taip pat teises į firmos vardą, prekės ženklą, gamybines ir komercines paslaptis, kitaip sakant yra sudėtingas materialaus ir nematerialaus turto bei neturtinių teisių junginys todėl visiškai suprantama, kad tokia sutarties rūšis būdama civilinės apyvartos objektu, privalo turėti savo teisinį rėžimą.
Pirkimo-pardavimo sutartimi viena šalis (pardavėjas) įsipareigoja perduoti daiktą (prekę) kitai šaliai (pirkėjui) nuosavybės ar patikėjimo teise, o pirkėjas įsipareigoja priimti daiktą (prekę) ir sumokėti už jį nustatytą pinigų sumą (kainą) (CK 6.305 str.ld.).
Pirkimo-pardavimo sutartis yra konsensualinė (nes laikoma sudaryta nuo susitarimo momento, įforminto įstatymo nustatyta tvarka), dvišalė (nes tiek pardavėjas, tiek pirkėjas turi teises ir pareigas) ir atlygintinė (nes pirkėjas už perduodamą jam daiktą ar prekę privalo sumokėti kainą).
Pirkimo-pardavimo sutarčių rūšys yra šios: 1) vartojimo pirkimo-pardavimo sutartys (pardavėjas parduoda kilnojamuosius daiktus-prekes fiziniams asmenims jų asmeniniams, šeimos narių, namų ūkio poreikiams, nesusijusiems su verslu ar profesija, tenkinti); 2) didmeninio pirkimo-pardavimo sutartys (pardavėjas - asmuo, kuris verčiasi prekyba, parduoda savo gaminius ar įsigytus daiktus pirkėjo nuosavybėn pastarojo verslo poreikiams ar kitokiems poreikiams, nesusijusiems su asmeniniais ar šeimos narių poreikiais, tenkinti) (CK 6.371 str.); 3) viešojo pirkimo-pardavimo sutartys (valstybės ar savivaldybės įstaigos, įmonės perka daiktus ar paslaugas savo poreikiams tenkinti) (CK6.380 str.); 4) energijos pirkimo-pardavimo sutartys (jų dalykas yra elektros energija, šiluminė energija, dujos); 5) nekilnojamo daikto pirkimo-pardavimo sutartys; 6) įmonės pirkimo-pardavimo sutartys (įmonės kaip ūkinio-gamybinio komplekso pirkimas-pardavimas su visomis teisėmis ir pareigomis); 7) daiktų pirkimas išsimokėtinai; 8) pirkimas-pardavimas su atpirkimo teise; 9) daiktų pardavimas aukciono būdu; 10) teisių pirkimas-pardavimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-28
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis29.83 KB
AutoriusModestas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Individualiu imoniu pirkimas pardavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą