Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Paskolos sutartis (2)

Paskolos sutartis (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Sutarties samprata. Paskolos sutartis. Kas tai? Paskolos sutarties rūšys. Paskolos sutarties forma. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Sudaryti įvairias sutartis – natūralus kasdienio gyvenimo reiškinys. Tad atrodytų, sutarties reikšmė nėra didelė. Tačiau tokia išvada būtų neteisinga ir nepagrįsta. Sutarties institutas nepaprastai svarbus tiek pavieniam asmeniui, tiek visai visuomenei ir valstybei. Sutartis yra visos visuomenės ir valstybės egzistavimo ir funkcionavimo sąlyga. Tik už "visuomenės ribų" atsidūręs asmuo galėtų neigti sutarties reikšmę. Visuomenės nariui sutartis yra viena iš jo egzistavimo visuomenėje ir saviraiškos joje priemonių. Pirmiausiai sutartis yra teisinė civilinės apyvartos išraiška ir forma. Be jos negalima įsivaizduoti rinkos egzistavimo galimybių, nes nebūtų įmanomi prekių ir paslaugų mainai tarp valstbių, fizinių ir juridinių asmenų.
Paskolos sutarties tema yra aktuali. Kasmet vis daugiau ir daugiau žmonių ima paskolas iš bankų naujam būstui, automobiliui, studijom ir t. t. Pastebėtina, jog Lietuvos teisės mokslas neskiria pakankamo dėmesio paskolos teisiniams santykiams.
Lietuvos banko duomenimis, pernai šalies bankų paskolų portfelis paaugo 80 procentų. Būstams įsigyti pernai lietuvaičiai pasiskolino beveik 3,5 milijardo litų, tai yra vidutiniškai kiekvienas pilietis - po tūkstantį litų. Rinkos dalyviai prognozuoja, kad šiemet būsto paskolos gali augti dar 70 procentų. Augimą skatins ir nuo metų pradžios prasidėjęs mažų būsto paskolų palūkanų karas, į kurį įsitraukė visi šalies bankai. Prieš kelerius metus, norint įsigyti prekę išsimokėtinai, reikėjo pateikti šūsnį dokumentų, o dabar užtenka atsinešti pasą. Klientui - didelis palengvinimas. Tik vis daugiau žmonių, prisipirkę daiktų išsimokėtinai, jau susiduria su finansinėmis problemomis.
Šiame darbe didžiausias dėmesys skiriamas paskolos sutarties sampratai, aptariama apskritai sutartis, kas tai yra, kokias paskolas teikia bankai, kokie reikalavimai paskolos sutarties formai, juk tai yra labai svarbu.
Rašant šią temą vienintelis literatūros šaltinis, kuriame buvo daug informacijos, tai 2001-10-05 Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas, šeštoji knyga "Prievolių teisė". Mano manymu, kaip tokia svarbia tema, tai informacijos yra mažoka. Knygoje "Sutarčių teisė" – yra aptariamos tik sutartys visos bendrai, kas bendra visai sutarčių teisei. Internete informacijos praktiškai nėra, tiktai informacija, kokias paskolas teikia bankai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-22
DalykasCivilinės teisės namų darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasNamų darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis30.57 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Masandukaitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paskolos sutartis (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A. Masandukaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą