Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Paskolos sutartis

Paskolos sutartis

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Sutartys. Sutarčių rūšys. Sutarčių sudarymo būdai. Paskolos sutartis. Išvados. Priedai.

Ištrauka

V
erslo sutartiniai ryšiai atsiveriant tarptautinei rinkai kaskart tampa įvairesni ir sudėtingesni. Neturint galimybių kaupti ir nuolat atnaujinti turimus teisinius norminius aktus, darosi sunku susigaudyti sutartinių ryšių jūroje.
Normali rinka garantuoja situacijos stabilumą, partnerių ir klientų patikimumą. Atsigauna ne tik stambusis, bet ir smulkusis verslas, pamažu tvirtėja jų pozicijos. Daugiau dėmesio skiriama tam tikroms verslo sritims, kaupiama sutartinių ryšių for¬mavimo patirtis.
Yra nusistovėję griežtos prekybos, derybų, sutarčių sudarymo normos ir taisyk¬lės, teisių ir įsipareigojimų, tipiškų sąlygų rinkiniai.
Sutarčių sudarymo, jų struktūros studijos, patirties įvertinimas rodo prekybos, rinkodaros, logistikos ir kitų mokslų naudingumą, įtraukia į praktinį verslo gyvenimą, leidžia perprasti rizikos faktorių veikimą.
Šio darbo tikslas – susipažinti su sutarties sąvoka, panagrinėti sutarčių rūšis ir smulkiau aptarti paskolos sutartį. Darbe dažniausiai naudosiuos V. Sūdžiaus knyga " Sutartys: principai ir praktika", taip pat vertinga internetinių svetainių informacija.


Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 1.63 straipsnį (pirmas Civilinio kodekso straips¬nio numerio skaičius reiškia knygos numerį, šiuo atveju: Pirmoji knyga "Bendrosios nuostatos") sandoriai suprantami kaip asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civili¬nes teises ir pareigas. Sandoriai (vienašalės, dvišalės arba daugiašalės sutartys) pagal Civilinį kodeksą gali būti suda-romi žodžiu ar raštu (paprasta ar notarine forma). Kaip atskira sandorio sudarymo forma išskiriami konkliudentiniai veiksmai.
Komerciniai kontraktai (sutartys, sandoriai) bendro apibrėžimo lyg ir neturi. Kontraktai suda-romi sutinkant abiem šalims dėl būsimųjų teisių ir pareigų. Verslo žmonės paprastai sudaro darbo, nuomos, panaudos, rangos, reklamos, samdos, pasko¬los, remonto, materialinės atsakomybės, pirkimo-pardavimo, vežimo, draudimo, bendradarbiavimo, labdaros, užstato, perdavimo, hipotekos, vartotojų ir kitas sutartis. Praktinėje veikloje sutartis galima klasifikuoti pagal paskirtį: skirtas darbo santykiams įforminti ir reguliuoti, skirtas komercinei ir finansinei veiklai plėtoti, taip pat vidaus ūkio reikmėms užtikrinti. Apskritai sutartis galima klasifikuoti pagal jų svarbą ir veikimo sritis, zonas, teritorijas ir rinkas, galiojimo terminus, pagal sutarčių dalyvius, jų teises ir įgaliojimus, objektus, atsiskaitymo tvarką, sutarčių formas ir kitus požymius. Biržos kontraktai yra biržos arba organizacijos narių kontraktai su kitais tokiais pat nariais dėl pirkimo-pardavimo, dėl paskolos gavimo ar suteikimo, prekybos vertybiniais popieriais.
Sutartys pagal tarpusavio atsiskaitymą ir apmokėjimą gali būti atsiskaitomosios, neatsiskaitomosios. Atsiskaitomosioms sutartims būdingas atsiskaitymas ar kompensacija. Pagal neatsiskaitomąsias sutartis viena šalis kitai kompensuoja arba apmoka tik tuo atveju, jei tai numatyta sutartyje ar įstatyme. Iš esmės neatsiskaitomosioms sutartims nenumatomas joks apmokėjimas ar kompensacija.
Pagal teisių ir įsipareigojimų pasiskirstymą sutartys gali būti:
 vienašalės, kai viena iš šalių turi teises, o kita tik pareigas;
 dvišalės, kai teisės ir pareigos numatytos abiem šalims.
Sutartys taip pat skirstomos į konsensualiąsias ir realiąsias. Konsensualiosios sutartys pradeda galioti nuo jų sudarymo, tai yra nuo šalių susitarimo momento (pvz., pirkimo-pardavimo, nuomos sutartys). Realiosios sutartys įsigalioja ne tada, kai šalys pasirašo, bet kai bent viena šalis padaro kokį nors sutarties veiksmą (pvz., kai perduoda turtą pagal pasaugos ar dovanojimo sutartį).
Pagal sudarymo būdą sutartys skirstomos į abiejų šalių derybomis sudaromas sutartis ir prisi-jungiant sudaromas sutartis.
Pagal gaunamos naudos apibrėžtumą sutartys skirstomos į rizikos sutartis (jose konkrečiai nenustatytas naudos gavimas ar šalių pareigos dydis arba tai priklauso nuo tam tikro įvykio buvimo ar nebuvimo) ir ekvivalentines sutartis(jose sudarymo metu konkrečiai nurodoma gaunama nauda ir jos dydis ar šalių pareigų dydis).
Gana didelę sutarčių dalį sudaro viešosios sutartys (žr. Civilinio kodekso 6.161 straipsnį). Viešąja laikoma sutartis, kurią sudaro juridinis asmuo (verslininkas), teikiantis paslaugas ar parduo¬dantis prekes visiems, kas tik kreipiasi (transporto, ryšių, elektros, šilumos, dujų, vandentiekio ir tos įmonės, įstaigos ir organizacijos).
Teikiantis visiems paslaugas ar parduodantis prekes juridinis asmuo (verslininkas) privalo sudaryti sutartį su bet kuriuo asmeniu, kai šis kreipiasi, išskyrus įstatymų nustatyta tvarka patvirtintas išimtis. Sudarydamas viešąsias sutartis, juridinis asmuo (verslininkas) neturi teisės kam nors suteikti privilegijų, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus.
Komercinės paskirties kontraktai gali būti:
vienkartiniai;
periodiško tiekimo;
apmokami pinigais arba prekėmis, mišriai atsiskaitant;
apmokami iš karto arba dalimis;
apmokami iš anksto, gaunant produkciją ar paslaugas arba atidedant apmokėjimą.
Periodiško tiekimo kontraktai gali būti tiek ilgalaikiai (5-10 metų ar 15-20 metų), tiek neilgos trukmės (iki vienerių metų).
Neilgos trukmės kontraktai dar vadinami trumpalaikiais arba metiniais.
Iš komercinės veiklos kontraktų pagal savo reikšmę ir vietą išsiskiria pirkimo-pardavimo ir panašios paskirties (komiso, tarpininkavimo, tiekimo, mainų, ilgalaikės nuomos su išpirkimu ir ki¬tos). Pirkimo-pardavimo sutartys gali būti klasifikuojamos:
pagal pirkimo-pardavimo objektą.: prekių ir paslaugų rūšis, savybes, kokybę, kilmę ir t.t.;
pagal pirkimo-pardavimo objektų realumą: realiai egzistuojančių prekių, kurios bus pateiktos
pirkėjui ateityje, būsimų prekių, kurių rinkos atskirtos nuo egzistuojančių; ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-27
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis44.51 KB
AutoriusAlma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paskolos sutartis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą