Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Sutarčių turinys, sąlygų rūšys

Sutarčių turinys, sąlygų rūšys

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Sutarties samprata. Sutarčių turinys, sąlygų rūšys. Išvados.

Ištrauka

Kiekvieną dieną žmogus atlieka daugybę veiksmų. Daugumą iš jų galima pavadinti sandoriais. Nors ne visi sandoriai yra sutartys, tačiau visos sutartys yra sandoriai. Ne visada suprantame, jog daugelis iš mūsų kasdien atliekamų veiksmų ir yra įvairiausio pobūdžio sandoriai. Paprastai tai paaiškėja tik tokiais atvejais, kai esame nepatenkinti kitos šalies veiksmais, kai mums kyla kokių nors nepatogumų. Visi šie veiksmai teisiniu atžvilgiu yra sandoriai, o dar tiksliau – sutartys.
Todėl ir yra labai svarbu žinoti, kaip sudaromos sutartys, ką būtina numatyti kiekvienoje mūsų sudaromoje sutartyje, nes tik taip galėsime išvengti daugumos nemalonumų ir apsaugoti savo teises.
Ypač svarbūs yra priimti sutarčių teisės šaltiniai po Nepriklausomybės atkūrimo: Ūkinių bendrijų, Akcinių bendrovių, Darbo sutarties, Draudimo, Hipotekos, Konkurencijos, Notariato, Prekybos, Vartotojų teisių gynimo, Žemės, Žemės nuomos ir kt. Normų aktų gausa, sutarčių teisės normų išmėtymas įvairiuose teisės aktuose rodo, kad kol kas Lietuvoje bendros sutarčių teisės nėra.
Tai gana plati tema, kuri apima sutarčių teisės principus, įtvirtina sutarties sąvoką, sutarčių rūšis, detaliai reguliuoja sutarties sudarymo procedūrą, sutarties negaliojimo pagrindus, negaliojančių sutarčių rūšis ir kt. Tačiau aš plačiau pasinagrinėti pasistengsiu daug siauresnę sritį, tai yra sutarčių turinį ir sąlygų rūšis.
Pirmiausia kalbant apie sutartys bent kuriuo jų aspektu tikslinga būtų aptarti pačią sutarties sampratą.
Taigi, sutartis – tai labiausiai paplitusi sandorių rūšis. CK 549 straipsnis pabrėžia, kad "Sutartis yra dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti prievolinius teisinius santykius, kuriuos vienas ar keli asmenys įsipareigoja kito asmens ar asmenų atžvilgiu atlikti tam tikrus veiksmus ar sulaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo, o pastarieji įgyja reikalavimo teisę". Susitarimo esminis požymis – sukurti tarpusaviio teises ir pareigas.
Sutartis apsprendžia teisinio santykio turinį, kuris yra šalių valios išdava. Tai yra ypatumas, atskiriantis sutartį nuo kitų juridinių faktų, tokių kaip žalos kitam asmeniui padarymas, neteisėtas praturtėjimas, ir kt.
Sutartis yra sandoris, kuriam taikomos dvišalius ir daugiašalius sandorius reguliuojančios normos. O neteisėta sutartimi laikoma, kai šalys sudarydamos sutartį, siekia išvengti, kad veiktų ir būtų taikomos imperatyvios teisės normos. Sutarties pagrindą, kaip būtinus sutarties elementus, padedančius kontroliuoti sutarties šalių elgesį atitinka imperatyvios įstatymo normos, viešosios tvarkos ir geros moralės principai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-24
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.54 KB
AutoriusEmilija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasasist. D. Bukantaitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sutarciu turinys salygu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • asist. D. Bukantaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą