Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Sutarties analizė

Sutarties analizė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Sutarčių samprata ir jos vieta civilinėje teisėje. Sutarčių sudarymo tvarka. Panaudos sutartį reglamentuojančios teisės normos. Sutarties dalykas, terminai, teisės ir pareigos, sutarties nutraukimas. Išvados. Priedai (4 psl.)

Ištrauka

Civilinės teisės raida Lietuvoje pastarąjį dešimtmetį buvo neįtikėtinai sparti. Pagrindine sutarčių paskirtimi galėtu būti asmenų tarpusavio santykių reguliavimas nurodant galimo ir privalomo elgesio ribas, taip pat tam tikrų įsipareigojimų nevykdymo teisines pasekmes.
Sutartis išreiškia tą sutartį pasirašiusių šalių valią. Sutartis yra skirta tik ją pasirašiusių dalyvių elgesio reguliavimui. Ji sukuria teisės ir pareigas sutarties šalims.
Pagal turinį, žmonės paprastai sudaro pirkimo-pardavimo, mainų, dovanojimo, nuomos, darbo, panaudos, rangos, reklamos, paskolos, remonto, materialinės atsa-komybės, vežimo, pasaugos, draudimo, labdaros, pardavimo, užstato, vartotojų ir kitas sutartys.
Kiekviena sutartis, priklausanti atskiram sutarčių tipui, pasižymi tam tikrais rūšiniais ypatumais. Pavyzdžiui panaudos sutarties ypatumas – yra daikto perdavimas naudotis laikinai, neatlygtinai.
Praktikoje sutartys yra klasifikuojamos pagal paskirtį: skirtos darbo santykiams įforminti ir juos reguliuoti; skirtos komercinei ir finansinei veiklai plėtoti, tai pat sutartys skirtos vidaus ūkio reikmėms užtikrinti.
Šio darbo tikslas yra atlikti sudarytos sutarties pagal LR civilinio kodekso normų reikalavimus, teisinė analizę.
Uždaviniai, kuriais bus siekiama įvykdyti tikslą yra šie:
supažindinti su sutarčių samprata ir jos vieta civilinėje teisėje;
apžvelgti nagrinėjamos sutarties dalyką, terminus, šalis, jų teises ir pareigas;
pateikti darbo išvadas.

Sutartys yra labiausiai paplitusi sandorių rušys. Kiekviena sutartis yra sandoris, tačiau ne kiekvienas sandoris yra sutartis. Pagal LR civilinio kodekso (LRCK) 1.63. straipsnį sandoriai suprantami, kaip asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti, arba panaikinti civilinės teisės pareigas1.
Sandoriai (vienašalės arba daugiašalės sutartys) pagal CK 1.71 straipsnį gali būti sudaromi žodžiu ar raštu (paprasta ar notarinė forma)2
Sutartimi įforminami turtiniai ir kai kurie neturtiniai teisiniai santykiai tarp fizinių asmenų ir tarp įmonių, bei tarp fizinių ir juridinių asmenų. Dažniausiai sutartys sudaromos civilinėms teisėms ir pareigoms nustatyti. Sutarčių reikšmę parodo tai, kad jų sudarymo tvarkai, jų turiniui, vykdymui bei teisiniams padariniams sutarčių neįvykdžius arba įvykdžius netinkamai, nustatyti skirda daugiau kaip pusė galiojančių civilinės teisės normų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-21
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis278.9 KB
AutoriusSergejus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sutarties analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą