Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Sutarčių teisės bendrosios nuostatos

Sutarčių teisės bendrosios nuostatos

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Sutarčių teisės bendrosios nuostatos. Sutarties samprata. Sutarčių rūšys. Sutarčių sudarymo tvarka. Sutarčių pabaiga. Sutarčių neįvykdymo teisinės pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Sudaryti įvairias sutartis - natūralus kasdieninio gyvenimo reiškinys. Sutartis yra visos visuomenės ir valstybės egzistavimo ir funkcionavimo sąlyga. Pirmiausiai sutartis yra teisinė civilinės apyvartos išraiška ir forma, be kurios negalima įsivaizduoti rinkos egzistavimo galimybių, nes nebūtų įmanomi prekių ir paslaugų mainai tarp valstybių, fizinių ir juridinių asmenų. Jau seniausiais laikais žmonės skolinosi, mainė, dovanojo ir t.t. Tačiau iš pradžių šie veiksmai dar neturėjo prievolinio teisinio pobūdžio: apgaulė, žodžio nesilaikymas ir kita sukeldavo tokią pat nukentėjusiojo reakciją kaip ir bet kuri kita skriauda – kerštą. Todėl pamažu valstybės valdžia ėmė reguliuoti sutartinius santykius. Valstybinio šių santykių reguliavimo ištakos - romėnų teisė. Apskritai romėnų sutarčių teisėje ypač aiškiai matyti jų teisininkų gebėjimas formaliai pripažinti ir įforminti naujus visuomeninius santykius, stimuliuoti jų raidą. Štai kodėl romėnų teisė tiko ne tik Romos, bet ir vėlesnių epochų ūkiniam gyvenimui reguliuoti.
Sutartis – tai dviejų ar daugiau asmenų įstatymo reikalaujama tvarka ir forma išreikštas susitarimas dėl civilinių teisių ir pareigų sukūrimo, pakeitimo ar panaikinimo. Sutartis yra daugiausia paplitusi sandorių rūšis. Ja įforminami turtiniai ir kai kurie neturtiniai teisiniai santykiai tarp fizinių asmenų, tarp ūkio subjektų (įmonių) bei tarp fizinių asmenų ir juridinių asmenų. Tai pagrindinė prekinių-piniginių santykių teisinė forma. Jų reikšmę parodo tai, kad sutarčių sudarymo tvarkai, jų turiniui, vykdymui bei teisiniams padariniams už sutarčių neįvykdymą arba netinkamą įvykdymą nustatyti skirta daugiau kaip pusė galiojančių civilinės teisės normų. Didžiausią ekonominę reikšmę sutartis turi reguliuojant turtinius santykius tarp ūkio subjektų. Savo turiniu tai labai įvairios sutartys. Jos yra materialinio-techninio aprūpinimo, prekių tiekimo prekybos organizacijoms, statybos, projektavimo, konstravimo, mokslo tyrinėjimo darbų, transporto pervežimų ir kitos teisinės formos.
Sutarčių struktūros sudarymo pagrindas yra Lietuvos Respublikos įstatymai, LR civilinis kodeksas, kiti šalies ir tarptautiniai norminiai aktai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-15
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis23.29 KB
Autorius********
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sutarciu teises bendrosios nuostatos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą