Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Sutartinė atsakomybė

Sutartinė atsakomybė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Sutarties sąvoka, požymiai ir funkcijos. Sutartinės atsakomybės formos. Nuostolių atlyginimas. Netesybų išieškojimas. Palūkanos už sutartinių prievolių neįvykdymą. Kitos sutarties pažeidimo teisinės pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Sutartis - daugiausia paplitusi sandorių rūšis. Ja įforminami turtiniai ir kai kurie neturtiniai teisiniai santykiai tarp fizinių asmenų, tarp ūkio subjektų (įmonių) bei tarp fizinių asmenų ir juridinių organizacijų. Tai pagrindinė prekinių-piniginių santykių teisinė forma. Dažniausiai sutartys sudaromos civilinėms teisėms ir pareigoms nustatyti, rečiau joms pakeisti arba nutraukti. Jų reikšmę parodo tai, kad sutarčių sudarymo tvarkai, jų turiniui, vykdymui bei teisiniams padariniams už sutarčių neįvykdymą arba netinkamą įvykdymą nustatyti skirta daugiau kaip pusė galiojančių civilinės teisės normų. Didžiausią ekonominę reikšmę sutartis turi reguliuojant turtinius santykius tarp ūkio subjektų. Tai labai įvairios sutartys. Jos yra materialinio-techninio aprūpinimo, prekių tiekimo prekybos organizacijoms, statybos, projektavimo, konstravimo, mokslo tyrinėjimo darbų, transporto pervežimų ir kitos teisinės formos.
Sutartis – tai dviejų ar daugiau asmenų įstatymo reikalaujama tvarka ir forma išreikštas susitarimas dėl civilinių teisų ir pareigų sukūrimo, pakeitimo ar panaikinimo.
Dauguma sutarčių, sudaromų tarp ūkio subjektų ir fizinių asmenų, skirtos fizinių asmenų materialiniams ir kultūriniams poreikiams tenkinti. Mažmeninės prekybos teisinė forma yra pirkimo-pardavimo sutartis. Fiziniai asmenys naudojasi transporto organizacijų patarnavimais, remdamiesi pervežimo sutartimi, butais, remdamiesi gyvenamosios patalpos nuomos sutartimi, buitiniais patarnavimais, remdamiesi rangos sutartimi, ir t.t.
Civilinė teisinė sutartis taip pat naudojama užsienio prekyboje. Jų teisinį pagrindą sudaro tarpvalstybinės sutartys, susitarimai. Remiantis sutartimis sudaromi sutartiniai santykiai tarp respublikos ir užsienio organizacijų bei firmų. Valstybė nustato užsienio prekybos sutartiniams santykiams atskirą teisinį režimą, kuris skiriasi nuo bendrų sutartinių santykių režimo.
Šiame darbe aptarsime sutartinės atsakomybės formas, tokias kaip nuostolių atlyginimą, netesybas bei kitas sutarties pažeidimo teisines pasekmes.

CK 6.154 straipsnyje pateikiamas toks sutarties apibūdinimas. Sutartis yra dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę. (LR Civilinis kodeksas, 2000).
Pagrindinis sutarties požymis yra šalių susitarimas. Tai dviejų ar keleto asmenų, kurie civiliniame teisiniame santykyje dalyvauja kaip atskiros šalys, valios išreiškimas. Valios išreiškimas yra valingas aktas. Tačiau ne kiekvienas teisinio santykio dalyvių valios išreiškimas yra susitarimas. Tam, kad tarp asmenų atsirastų sutartiniai santykiai, nepakanka paprastos dviejų arba kelių asmenų valios išreiškimo. Dar reikia, kad sutartį sudarančių asmenų išreikšta valia būtų suderinta tarpusavyje, siekiant bendrų tikslų. Dvišaliuose sandoriuose (sutartyse) turi būti suderinta dviejų šalių priešpriešinė valia, o daugiašaliuose sandoriuose (sutartyse) keletos bendram tikslui pasiekti šalių valia. Vadinasi, susitariama įvairiai, priklausomai nuo jų dalyvių tikslų. Pavyzdžiui, sudarant daikto pirkimo-pardavimo sutartį, turi sutapti jos šalių priešpriešiniai tikslai. Kai dvi ar daugiau įmonių susitaria bendrai statyti kultūros namus, turi sutapti dalyvių valia (Vitkevičius ir kt., 1998). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-28
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.36 KB
Autoriussigita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sutartine atsakomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą