Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Prievolių įvykdymas ir prievolių neįvykdymo teisinės pasekmės

Prievolių įvykdymas ir prievolių neįvykdymo teisinės pasekmės

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Prievolės įvykdymo principai. Prievolės įvykdymo subjektai. Abišalių prievolinių pareigų įvykdymas. Piniginės prievolės įvykdymas, sumokant skolą į depozitą. Prievolės neįvykdymo teisinės pasekmės. Išvados. Priedas (nuomos sutartis).

Ištrauka

Prievolės įvykdymas – tai skolininko veiksmai, kuriuos atlikti arba susilaikyti nuo jų įpareigoja numatyta prievolėje subjektinė pareiga. Prievolėse, atsirandančiose dėl sutarties sudarymo, žalos padarymo, turto įgyjimo ar sutaupymo be pagrindo, skolininkas, vykdydamas savo subjektinę pareigą, atlieka šiuos veiksmus: perduoda kreditoriui turtą nuosavybėn, patikėjimo teise; grąžina turtą, gautą laikinai naudotis už atlyginimą arba be atlyginimo, suteikia įvairaus pobūdžio paslaugas, atlieka darbus, atlygina padarytą žalą ir t. t., priklausomai nuo to, kokiu pagrindu prievolė atsiranda – iš sutarties sudarymo, dėl žalos padarymo ir kt.

Teisės doktrinoje galiojantys civiliniai įstatymai, poįstatyminiai norminiai aktai, sutarčių sudarymo ir vykdymo praktika suformulavo ir įtvirtino šiuos prievolių įvykdymo principus: tinkamo prievolės įvykdymo principas; realaus prievolių įvykdymo principas; ekonomiškumo prievolės įvykdymo principas; prievolės šalių bendradarbiavimo principas.
Tinkamo prievolės įvykdymo principas. Tinkamas prievolės įvykdymas – tai tokie skolininko veiksmai vykdant subjektinę savo pareigą prievolėje, kurie tiksliai atitinka prievolės sąlygas, t. y. pagal objektą, įvykdymo laiką, būdą, vietą bei kitus reikalavimus, kuriuos nustato įstatymas arba sutartis. Prievolės įvykdymas yra tinkamas, jeigu prievolė įvykdoma kreditoriui arba jo nurodytam asmeniui. Tinkamo prievolės įvykdymo reikalavimai išdėstyti CK 6.38 1d., kurioje nurodoma, kad prievolės turi būti vykdomos tinkamai ir nustatytu terminu pagal įstatyme ar sutartyje nurodytus reikalavimus, o jei tokių nėra – pagal įprastus reikalavimus. Reikalavimų praktinė ir juridinė reikšmė ta , kad kreditorius yra garantuotas, jog absoliučiai bus patenkinti jo poreikiai bei interesai, kurių siekė sudarydamas su skolininku prievolinius teisinius santykius.
Jeigu skolininkas neįvykdo arba netinkamai įvykdo savo subjektinę pareigą prievolėje kreditoriui, tada jam atsiranda neigiamos turtinės pasekmės, t. y., jeigu prievolės įvykdymas užtikrintas netesybomis (bauda, delspinigiais), tai jis privalo jas sumokėti.
Tuo atveju, kai dėl prievolės neįvykdymo arba netinkamo įvykdymo kreditoriui susidarė nuostoliai, dėl skolininko kaltės, tai pastarasis privalo juos atlyginti absoliučiai, jeigu šalių susitarimu nenustatytas kitoks jų dydis. Prievolės tinkamo įvykdymo principo esminius reikalavimus sudaro: a) prievolių įvykdymo kokybė, b) prievolės įvykdymo kiekis, c) prievolės įvykdymo terminai, d) prievolės įvykdymo vieta, e) prievolės įvykdymo būdas.
Prievolių įvykdymo kokybė. Kreditoriaus reikalavimai tinkamo įvykdymo kokybei – tai reikalavimai skolininkui dėl perduodamų daiktų kokybės, dėl kūrybinės veiklos rezultatų kokybės, dėl atliktų darbų kokybės ir pan. Tokie reikalavimai dažniausiai turi esminę reikšmę prievolėse, atsirandančiose iš sutarčių. Galiojantys įstatymai, poįstatyminiai norminiai aktai bei šalių sudaromos sutartys paprastai reiškia aukštus reikalavimus prievolės objekto kokybei (CK 6.41 str.). Prievolės objekto kokybė paprastai apibrėžiama standartais, techninėmis sąlygomis, pavyzdžiais – etalonais, brėžiniais arba pačioje sutartyje nustatytomis sąlygomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-19
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.06 KB
Autoriusmode
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prievoliu ivykdymas ir prievoliu neivykdymo teisines pasekmes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą