Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Paveldėjimas pagal testamentą (5)

Paveldėjimas pagal testamentą (5)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: susipažinti ir išanalizuoti testamento sudarymo tvarką, ypatumus bei dažniausiai praktikoje padaromas klaidas. Kaip ir kada galima keisti testamentus, papildyti ir panaikinti. Specializacijų veiklos sričių, kuriuose įgyjamos profesinės kompetencijos, sąrašai. Paveldėjimo pagal testamentą istorinė raida Testamento sąvoka, rūšys, subjektai. Testamento sudarymas. Testamento turinys, testamento pakeitimas, papildymas ir atšaukimas. Darbo metodai ir priemonės. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Nuo senų senovės mirštančio žmogaus valią žmonės laikė šventu dalyku, kurį būtina išpldyti. Keičiantis žmonių kartoms keičiasi tam tikros taisyklės ir papročiai. Testamentas tai yra žmogaus valios pareiškimas jo mirties atveju. Taigi testamentas ir yra mirštančio žmogaus valia, pareiškiama dėl testatoriaus turto ir turtinių teisių jo mirties atveju, padarytas įstatymu nustatyta tvarka.
Testamento užuomazgos pradėtos jausti jau nuo XIX a. pr. Kr. Babilono karalystės laikų. Bėgant laikui mirštančio žmogaus paskutinė valia buvo vis reikšmingesnė, bei reikalavo tam tikro įforminimo, tai atsirado taisyklės bei nuostatos reguliuojančios testamento sudarymą ir įforminimą. Vienais laikais testatorius dovanodamas tam tikrą turtą vienam įpėdiniui, padidindavo jo turto dalį kitų įpėdinių saskaita.
Ypač didelės įtakos testamentų atsiradimui turėjo senovės Romėnai. Pagal romėnų teisę, testamentas yra juridinė asmens ketinimų išraiška, kurių įvykdymo jis siekia po savo mirties (Testamentum est voluntatis nostra justa sentiantia de eo, quod quis post mortem suam fieri velit). Iš tų laikų yra žinoma sentencija: Voluntas testatoris pro lege habetur – testatoriaus valia laikoma įstatymų. Iš šios sentencijos galima spręsti, kad testatoriaus valia turėjo tikrai dielia įtaką, kurios žmonės laikėsi taip pat šventai kaip ir įstatymų.
Paveldėjimo pagal testamentą tikslas- apsaugoti mirštančiojo išreikštą valią, kad ji būtų įvykdyta taip kaip jis to norėjo, užtikrinti teisėtą jo sukaupto gėrio paskirstymą, kad kiti asmenys neteisėtais veiksmais nepažeistų jo valios.
Temos aktualumas: remiantis įstatymais, nuostatais ir kitais normianiais teisės aktais bei teismų praktika išanalizuoti testamento tinkamo sudarymo esmę, daromas klaidas, kuriomis rementis netinkamai sudarius testamentą galimas jo pripažinnimas kaip neturinčio juridinės galios. Taigi ši tema yra aktuali tiek praktine, tiek moksline-teisine prasme, kad pasitaikytų kuo mažiau testamento sudarymo klaidų.
Kursinio darbo problema: kadangi mirštančiojo valia nuo seno yra visuomenei labai reikšminga, todėl kad būtų užtikrinamas tikamas valios įvykdymas, tyrimo probleminiai klausimai yra šie:
• Kas gali būti paveldėjimo pagal testamentą subjektais;
• Kokios keliamos sąlygos testamento subjektams;
• Kokia yra testamento sudarymo tvarka.


Kursinio dabo objektas: testamento sudarymas.
Kursinio darbo tikslas: susipažinti ir išanalizuoti testamento sudarymo tvarką, įpatumus bei dažniausiai praktikoje padaromas klaidas. Kaip ir kada galima keisti testamentus, papildyti ir panaikinti.
Kursinio darbo uždaviniai:
• Apibūdinti paveldėjimo pagal testamentą istorine raidą;
• Paaiškinti testamento sąvoką, rūšis, subjektus;
• Nustatyti testamento sudarymo ypatumus, testamento turinį;
• Pateikti testamento pakeitimo, papildymo ir atšaukimo procesus.
Kursinio darbo struktūra: kursinį darbą sudaro įvadinė dalis, informacinių šaltinių apžvalga, kurioje aptariama testamento istorine raida, testamento sąvoka, kokios yra testamento rūšys, kas gali būti paveldėjimo pagal testamentą subjektais. Taip pat testamento sudarymas, testamento turinys, testamento pakeitimas, papildymas ir testamento atšaukimas.
Pabaigoje reziumuojamas atliktas darbas, pateikiamos išvados bei pasiūlymai. Taip pat pridedamas literatūros sąrašas bei priedai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
KalbaAnglų kalba
Dydis52.62 KB
AutoriusFortunata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Jakštienė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasVilniaus filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paveldejimas pagal testamenta (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • D. Jakštienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą