Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Paveldėjimas pagal testamentą

Paveldėjimas pagal testamentą

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Paveldėjimo sąvoka ir paveldėjimo teisės objektai. Palikimo atsiradimo laikas ir vieta. Paveldėjimas pagal testamentą. Paveldėjimo sąvoka. Paveldėjimo pagal testamentą bendrosios nuostatos. Įpėdiniai pagal testamentą. Testamento sudarymas. Palikimo priėmimas ir atsisakymas. Palikimo priėmimas. Paveldėjimo teisės liudijimas. Palikimo atsisakymas. Išvados.

Ištrauka

Žmogus gyvendamas visuomenėje privalo paklusti daugeliui istoriškai susiklosčiusių bei valstybės nustatytų taisyklių, kurios reguliuoja jo elgesį ir santykį su aplinka kurioje jis gyvena. Todėl šio santykio sureguliavimas yra svarbus tiek valstybei, tiek paciam indivividui.
Jau Senovės Romos valstybėje XII lentelių įstatymas suformavo paveldėjimo pagal įstatymą ir pagal testamentą pagrindus. Justiniano kodekse buvo įtvirtinta kognatinė, tai yra pagrįsta kraujo giminyste paveldėjimo pagal įstatymą sistema, taip pat paveldėjimas pagal testamentą bei testamentinė išskirtinė. Galime drąsiai teigti, kad Justiniano kodeksas davė pradžią visos Europos teisei, bei įtakojo Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės statutų sudarytojus. Norime pastebėti, kad nuo tų senųjų laikų paveldėjimo teisės aktualijos tikrai nesumažėjo, o paveldėjimo problema ir šiuo metu yra labai aktuali visame pasaulyje. Paveldėjimo ginčai - tai viena dažniausiai sprendžiamų ginčų rūšių daugelyje valstybių.
Lietuvos Respublikos įstatymai numato dvi paveldėjimų rūšis: pagal įstatymą ir pagal testamentą. Šios abi paveldėjimo rūšys tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti aiškios ir visiskai reglamentuotos LR CK ir LR CPK, tačiau dėl savo specifikos ir galimos situacijų įvairovės spendžiama teisminiu budu, dažnai remiantis precedentais.
Šio darbo tikslas trumpai, nesigilinant į teisines peripetijas apžvelgti paveldėjimo pagal testamentą pagrindus, kurie yra neatsiejama paveldėjimo teisės dalis. (LR CK 5 knyga).
Taigi, kas yra paveldėjimas ir kas yra paveldėjimo teisės objektas? Kas ir kada yra paveldėjimo laikas ir kaip galime apspresti paveldėjimo vietą. Siekdami išsiaiškinti tai privalome peržvelgti LR CK 5 knygos I skyrių kuriame yra išdėstytos bendrosios paveldėjimo teisės nuostatos: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-04
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis26.51 KB
Autoriusrenata1979
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paveldejimas pagal testamenta [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą