Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Paveldėjimas pagal testamentą (3)

Paveldėjimas pagal testamentą (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849
Aprašymas

Įvadas. Paveldėjimo pagal testamentą esmė. Paveldėjimo pagal testamentą genezė. Testamento sąvoka. Paveldėjimo pagal testamentą subjektai. Paveldėjimo pagal testamentą įgyvendinimo procesas. Testamentų sudarymas. Testamentų keitimas bei naikinimas. Testamentų įvykdymas. Atskirų objektų paveldėjimo pagal testamentą ypatumai. Užsienio valstybėse sudarytų testamentų pripažinimas ir vykdymas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Einant laikui, keičiasi žmonių kartos. Nuo seno žmonės laikėsi papročio, jog pasaulį paliekančio žmogaus valia yra šventas dalykas ir ji turi būti vykdoma. Dažnai tokia valia būna per visą gyvenimą sukaupto gėrio perdavimas palikuonims. Valios išreiškimą bei jo privalomumą jau pripažino ir senovės romėnai. Jie vadovavosi nuostata, jog paskutinioji pasaulį paliekančio žmogaus valia turi būti įvykdyta, o ši valia turi išreikšti tikruosius to žmogaus ketinimus (testatoris ultima voliuntas est periplende secundum veram intenti onem suam). Romėnai manė, kad palikėjas, perduodamas per savo gyvenimą visą sukauptą gėrį palikuonims, išlieka nemirtingas. Romėnai buvo sukūrę teisę, kuri buvo kitų teisių kūrimo pagrindas. Viena tokių teisių ir yra ir paveldėjimo teisė, kurios formavimuisi didelės įtakos turėjo romėnų teisė. Romėnai paveldėjimą suprato kaip universalų mirusiojo asmens teisių perėmimą. Jau tada romėnai paveldėtojus arba įpėdinius skirstė į įstatyminius (heres legitimus) ir testamentinius (heres scriptus, heres testamentarius).
Paveldėjimo pagal testamentą tikslas - apsaugoti testatoriaus valios laisvę, padėti paskirstyti jo sukauptą gėrį tik taip, kaip jis to nori ir neleisti, kad šis laisvos valios principas būtų pažeistas kitų asmenų neteisėtais veiksmais.
Temos aktualumą apibūdina besikeičiančio civilinio kodekso naujai sukurtos ir dar ne visiems aiškios nuostatos. Taipogi tema yra aktuali ne tik moksline - teisine, bet ir praktine prasme. Juk neteisingai sudarius testamentą ir jam neatitinkant nustatytiems reikalavimams, testamentas bus pripažintas neturinčiu juridinės galios ir nesukels jokių pasekmių, kurių buvo siekta, jį sudarant.
Baigiamojo darbo tikslas - pateikti paveldėjimo pagal testamentą analizę bei nustatyti, ar dažnai praktiniame gyvenime yra sudaromi testamentai, kokios problemos iškyla juos sudarant bei tvirtinant, ar pasiekiami visi paveldėjimo pagal testamentą tikslai.
Baigiamojo darbo uždaviniai:
1. Suformuluoti paveldėjimo pagal testamentą sampratą;
2. Pateikti paveldėjimo pagal testamentą įgyvendinimo analizę, nustatant trūkumus
bei šiuos trūkumus išsprendžiant civilinio kodekso projekte ;
3. Išsiaiškinti atskirų turto rūšių paveldėjimo pagal testamentą ypatumus bei
praktiką Lietuvoje ir pasitaikančias problemas;
4. Nustatyti, kaip įgyvendinamos tarptautinių susitarimų nuostatos testamentų
pripažinimo ir vykdymo srityje.
Tuo tikslu bus nagrinėjami įvairių autorių darbai, teoriniais-procesiniais paveldėjimo pagal testamentą klausimais, esantys bei rengiami LR įstatymai, reglamentuojantys paveldėjimo pagal testamentą tvarką, tarptautinės sutartys, analizuojama testamentų sudarymo, jų tvirtinimo bei įgyvendinimo praktika ir dėl to iškylančios problemos, taip pat teismų praktika civilinėse bylose.
Baigiamojo darbo dalykas – nagrinėjant paveldėjimo pagal testamentą institutą bus siekiama nustatyti: pagrindinius paveldėjimo pagal testamentą bruožus; minėto instituto praktinį naudingumą; teorinius ir praktinius sudarymo bei vykdymo skirtumus, problemas.
Baigiamojo darbo metodai: darbe panaudoti istorinis, loginis, lyginamosios analizės, interviu, statistinis ir kiti metodai.
Baigiamojo darbo struktūra - baigiamąjį darbą sudaro įvadas, dėstomoji dalis, kurioje yra keturi skyriai, pirmasis ir antrasis skyriai dar skirstomi į poskyrius. Pirmajame skyriuje nagrinėjama testamentinio paveldėjimo istorinė apybraiža, samprata bei pagrindai, paveldėjimo pagal testamentą subjektai, antrajame - testamento sudarymo, jo keitimo,naikinimo bei įvykdymo teoriniai bei praktiniai aspektai, trečiajame - atskirų objektų paveldėjimo pagal testamentą ypatumai, ketvirtajame - užsienio valstybėse sudarytų testamentų pripažinimas Lietuvoje bei praktinis temos įvertinimas. Pabaigoje reziumuojamas atliktas darbas, pateikiamos išvados bei rekomendacijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės diplominis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis49 puslapiai 
Literatūros šaltiniai48 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis64.39 KB
Autoriusvita
Viso autoriaus darbų160 darbų
Metai2002 m
Klasė/kursas6
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paveldejimas pagal testamenta (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą