Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Paveldėjimo teisė

Paveldėjimo teisė

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įžanga. Bendrosios paveldėjimo teisės nuostatos. Paveldėjimo samprata. Paveldėjimo pagrindai. Palikimo atsiradimo laikas. Palikimo atsiradimo vieta. Įpėdiniai. Pergyvenusio sutuoktinio paveldėjimas ir įpėdinio statuso praradimas. Specialiosios paveldėjimo teisės nuostatos. Paveldėjimas pagal įstatymą. Įpėdinių pagal įstatymą eilės. Paveldėjimas atstovavimo teise ir sutuoktinių paveldėjimo teisė. Namų apstatymo ir apyvokos reikmenų paveldėjimas. Paveldėjimas pagal testamentą. Testamentinė išskirtinė. Testamento vykdymas. Testamento panaikinimas, papildymas ir pakeitimas.

Ištrauka

Šis darbas rašomas remiantis Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso (toliau – CK) Penktąja knyga ir šios knygos nuostatos paveldėjimo santykiams taikomos tik jei palikimas atsirado po naujausios CK redakcijos įsigaliojimo. Darbas suskirstytas i dvi pagrindines dalis: bendrąsias ir specialiąsias paveldėjimo teisės nuostatas. Bendrosiuose nuostatuose apžvelgiama paveldėjimo samprata, pagrindai, palikimo atsiradimo laikas ir vieta, įpėdiniai, pergyvenusio sutuoktinio paveldėjimas ir įpėdinio statuso praradimas, o spcialiosiuose – paveldėjimas pagal įstatymą: įpėdinių pagal įstatymą eilės, paveldėjimas atstovavimo teise ir sutuoktinių paveldėjimo teisė, namų apstatymo ir apyvokos daiktų paveldėjimas ir paveldėjimas pagal testamentą, testamentinė išskirtinė, testamento vykdymas, papildymas, pakeitimas, panaikinimas.

Paveldėjimas - tai mirusio fizinio asmens turtinių teisių, pareigų ir kai kurių asmeninių neturtinių teisių perėjimas jo įpėdiniams pagal įstatymą arba (ir) įpėdiniams pagal testamentą. Paveldėti galima:
1) materialius dalykus (nekilnojamuosius ir kilnojamuosius daiktus);
2) nematerialius dalykus (vertybinius popierius, patentus, prekių ženklus ir kt.);
3) palikėjo turtines reikalavimo teises ir jo turtines prievoles;
4) intelektinę nuosavybę (autorių turtines teises į literatūros, mokslo ir meno kūrinius, gretutines turtines teises bei teises į pramoninę nuosavybę);
5) kitas įstatymų nustatytas turtines teises bei pareigas.
Lietuvos Respublikos Civiliniame kodekse (toliau - CK) pabrėžiama, kad paveldėjimo teise paveldėtojui negali pereiti:
1) asmeninės neturtinės ir turtinės teisės, neatskiriamai susijusios su palikėjo asmeniu, tai yra teisė į garbę ir orumą, autorinį vardą, kūrinio neliečiamybę, atlikėjo vardą ir atlikimo neliečiamybę bei autorystė;
2) teisė į alimentus ir pašalpas, mokamas palikėjui išlaikyti;
3) teisė į pensiją, išskyrus įstatymų nustatytas išimtis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai2 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.09 KB
Autoriuskarolis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paveldejimo teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą