Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Lietuvos respublikos notariato santykis su kitomis teisėsaugos institucijomis

Lietuvos respublikos notariato santykis su kitomis teisėsaugos institucijomis

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Teisėsaugos institucijų sąvoka, uždaviniai ir bruožai. Notariatas. Jo funkcijos, uždaviniai. Lietuvos respublikos notariato santykis su Lietuvos respublikos vykdomosios valdžios institucijomis. Lietuvos respublikos notariato santykis su įstaigomis prie Lietuvos respublikos vidaus reikalų ministerijos. Lietuvos Respublikos notariato santykis su Kalėjimų departamentu prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos. Lietuvos respublikos notariato santykis su VSD ir STT. Lietuvos respublikos notariato santykis su valstybės saugumo departamentu (VSD). Lietuvos Respublikos notariato santykis su Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Lietuvos respublikos notariato santykis su Lietuvos respublikos teismais. Lietuvos respublikos notariato santykis su advokatūra ir su prokuratūra. Lietuvos respublikos notariato santykis su advokatūra. Lietuvos Respublikos notariato santykis su prokuratūra. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

1992 m. rugsėjo 15 d., priėmus Lietuvos Respublikos notariato įstatymą, buvo įvykdyta valstybinio notariato reforma ir pereita nuo valstybinio notariato sistemos prie Europoje veikiančios lotyniškojo notariato sistemos. Lotyniškasis notariatas Lietuvoje savo veiklą pradėjo 1992 m. gruodžio 1 d., įsigaliojus notariato įstatymui. Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) – valstybės įgaliotas asmuo, tvirtinantis neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir juridinius faktus, užtikrinantis šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą.
TEMOS AKTUALUMAS. Mano pasirinkta kursinio darbo tema yra Lietuvos Respublikos notariato santykis su kitomis teisėsaugos institucijomis. Ši tema yra svarbi žmonėms, kurie studijuoja teisę, notariato teisę arba tiems, kurie dirba darbą susijusį su Lietuvos Respublikos notariatu. Kursineme darbe aptarsiu Lietuvos Respublikos notariatą kaip teisėsaugos instituciją, taip pat notaro funkcijas. Notariatą lyginsiu su kitomis teisėsaugos institucijomis.
TYRIMO (DARBO) PROBLEMA – ar Lietuvos Respublikos notariatas yra teisėsaugos institucija.
TYRIMO (DARBO) OBJEKTAS – Lietuvos Respublikos notariato santykiai su kitomis teisėsaugos institucijomis.
TYRIMO (DARBO) TIKSLAS. Šio darbo tikslas yra išsiaiškinti Lietuvos Respubikos notariato santykį su kitomis teisėsaugos institucijomis.
TYRIMO (DARBO) UŽDAVINIAI:
1. Lietuvos Respublikos notariatą palyginti su vykdomosios valdžios statutinėmis įstaigomis.
2. Lietuvos Respublikos notariatą palyginti su Valstybės saugumo departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.
3. Lietuvos Respublikos notariatą palyginti su Lieuvos Respublikos teismais.
4. Lietuvos Respublikos notariatą palyginti su prokuratūra ir advokatūra.
TYRIMO (DARBO) METODAI. Tyrimas atliktas naudojant lyginamąjį ir dokumentų analizės metodus. Naudojantis minėtais metodais buvo lyginama Lietuvos Respublikos notariatas su kitomios teisėsaugos institucijomis. Analizuota notarų funkcijos su vykdomosios valdžios statutinių įstaigų, Lietuvos Respublikos teismų, prokuratūros ir advokatūros funkcijomis, rementis reglamentuojančiais jų darbą teisės aktais.
Tyrimo (darbo) struktūra – ją sudaro įžanga, dėstomoji dalis (apimanti septinis skyrius), išvados ir pasiūlimai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25
Dydis59.25 KB
AutoriusAlgirdas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. Marius Sargevičius
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasVilniaus filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Lietuvos respublikos notariato santykis su kitomis teisesaugos institucijomis [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. Marius Sargevičius
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą