Išplėstinė paieška
 
 
 

Notariato savivalda

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Notariato istorija ir raida. Notariato rūšys. Notaro sąvoka ir funkcijos. Notaro veiklos principai. Notaro savivalda. Notarų rūmai. Teisė eiti notaro pareigas. Notarų garbės kodeksas.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus susiduria su tam tikrais formalumais atliekant vieną ar kitą veiklą, dėl kurių turi kreiptis į tam tikras įstaigas ar valstybės institucijas. Viena iš tokių institucijų yra notarai. Kaip ir visų teisėsaugos institucijų, notaro veikla ir darbo pobūdis yra labai svarbus ir reikalingas visuomenei. Notariato institucijos atsiradimą įtakojo būtinybė apsaugoti nuosavybę ir noras laisvai disponuoti turimu turtu. Notaras atlieka labai daug funkcijų, o jo patvirtintas dokumentas įgyja juridinį saugumą ir jį užginčyti galima tik teisme.
Apie notariato kaip institucijos atsiradimą, raidą, funkcijas, veiklos principus plačiau šiame darbe.
"Notarius" išvertus iš lotynų kalbos - raštininkas. Notarų funkcijos ne visada buvo tokios pačios. Iš pradžių jie ir buvo paprasti raštininkai. Vėliau jiems suteikta teisė sudarinėti valstybės ir bažnyčios žinioje buvusius oficialius dokumentus ir galiausiai XIX a pabaigoje notarams priskirta konsultacinė funkcija, kurios esmė ta, kad notaras privalo garantuoti teisinių santykių, atitinkančių tikrąją šalių valią, įforminimą. Siaurąja, profesine, prasme notariato veiklos ženklų galima rasti jau senovės Romoje. Jo užuomazgos susiformavo vėlai, nes antikoje nuo 4 a. pr. m. e. iki 3 a. m. e. galiojo susitarimo įforminimas žodžiu, o nuo 3 a. m. e. atsirado institucija – tabelionai. Tai privatūs raštininkai, už atitinkamą mokestį, prašant šalims, surašydavę dokumentus. Ši institucija ir buvo notariato užuomazga. Tabelionai, būdami visiškai sąžiningi, sudarinėdavo ir pasirašinėdavo dokumentus, kurie turėdavo didesnę galią negu liudytojų parodymai. Jų veiklą reglamentavo imperatoriaus patvirtintos taisyklės. Manoma, kad notariatas, kaip savarankiška teisinė institucija, atsirado VIII a. Italijoje. Vėliau paplito Prancūzijoje, Vokietijoje, Austrijoje, o XV a. ir Rusijoje. Notarais imta vadinti asmenimis, kurių profesija buvo aktų tvirtinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.42 KB
Autoriuseskimuciuke
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasM. Gušauskienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Notariato savivalda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • M. Gušauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą