Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Daiktinės teisės samprata ir daiktinių teisių rūšys

Daiktinės teisės samprata ir daiktinių teisių rūšys

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Daiktinė teisė. Valdymas. Turto patikėjimo teisė. Servitutas. Uzufruktas. Hipoteka ir įkeitimas. Užstatymo teisė (superficies). Ilgalaikė nuoma (emhyteusis). Nuosavybės teisė. Nuosavybės teisės sąvoka ir turinys. Nuosavybes rūšys. Bendrosios nuosavybes teise. Nuosavybės įgijimo ir praradimo pagrindai. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir kituose įstatymuose įtvirtinus privačią nuosavybę, garantavus pagrindines asmenines teises ir laisves, atsirado galimybė, o kartu kilo ir būtinumas sukurti daiktinės teisės institutą.
Pačiu bendriausiu požiūriu daiktinę teisę galima apibūdinti kaip absoliučią asmens teisę į daiktą. Šiai teisei būdinga tai, kad tik vienas daiktinių teisinių santykių subjektas yra aktyvus, o kitas subjektas, kuriuo gali būti kiekvienas tiek fizinis, tiek juridinis asmuo, valstybė ar savivaldybė, yra pa-syvus. Daiktinę teisę pažeisti gali kiekvienas subjektas.
Pagal galiojančio Lietuvos Respublikos Civilinio Kodekso 4.20 str. daiktinė teisė - tai absoliuti teisė, pareiškianti teisės turėtojo galimybe įgyvendinti valdymo, naudojimo ir disponavimo teises ar tik kai kurias iš šių teisių. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, be kitų, numato ir šias pagrindines daiktines teises: nuosavybės teisę, valdymą, turto patikėjimo teisę, servitutą, uzufruktą, užstatymo teisę, hipoteką ir įkeitimą.
Šio darbo tikslas pateikti informaciją apie daiktines teises ir daiktinių teisių rūšis.
Tikslui pasiekti, pagal problemą, suformuluoti tokie darbo uždaviniai:
1) išanalizuoti daiktines teises ir jos rūšis;
2) apžvelgti ir apibendrinti nuosavybės teisę.

Daiktinė teisė – tai absoliuti teisė, pasireiškianti teisės turėtojo galimybe įgyvendinti valdymo, naudojimo ir disponavimo teisės ar tik kai kuriais iš šių teisių.
Daiktinėms teisėms į nekilnojamuosius daiktus taikomas nekilnojamiesiems daiktams nustatytas teisinis režimas, o daiktinėms teisėms į kilnojamuosius daiktus - kilnojamiesiems daiktams nustatytas teisinis režimas, jeigu įstatymai nenustato kitaip.


Svarbiausia iš daiktinių teisių yra daikto valdymo teisė, kuri yra pagrindas nuosavybės teisei pagal įgyjamąją senatį įgyti. Valdymu laikomas faktinis daikto turėjimas turint tikslą jį valdyti kaip savą.
Valdymas gali atsirasti užvaldant daiktą, perduodant ar paveldint valdymo teisę. Daikto valdymas gali būti teisėtas ir neteisėtas. Teisėtu laikomas daikto valdymas, jeigu jis įgytas tais pačiais pagrindais kaip ir nuosavybės teisė. Preziumuojama, kad daiktas yra teisėtai valdomas, kol neįrodoma priešingai. Neteisėtu laikomas per prievartą, slaptai ar kitaip pažeidžiant teisės aktus įgyto daikto valdymas. Valdymas gali būti atsiradęs sąžiningai ir nesąžiningai. Sąžiningu laikomas toks valdymo atsiradimas, kai valdytojas yra įsitikinęs, kad niekas neturi daugiau už jį teisių į valdomą daiktą. Nesąžiningu laikomas toks valdymo atsiradimas, kai daikto valdytojas žinojo arba privalėjo žinoti, kad jis neturi teisės tapti to daikto valdytoju arba kad kitas asmuo turi daugiau teisių į jo užvaldomą daiktą. Preziumuojama, kad daikto valdymas yra atsiradęs sąžiningai, kol neįrodoma priešingai. Valdymas baigiasi, kai daikto valdytojas atsisako savo, kaip valdytojo, teisių į daiktą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-14
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis33.61 KB
Autoriuserika
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Daiktines teises samprata ir daiktiniu teisiu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą