Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Daiktinė teisė (7)

Daiktinė teisė (7)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įžanga. Daiktinės teisės samprata civilinėje teisėje. Daiktinės teisės objektas. Atskiros daiktinės teisės rūšys. Valdymas. Nuosavybės teisė. Turto patikėjimo teisė, servitutas. Uzufruktas, užstatymo teisė (superficies). Ilgalaikė nuoma, hipoteka, įkeitimas. Daikto sulaikymas. Kito asmens turto administravimas. Daiktų, daiktinių teisių ir juridinių faktų registravimas. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė yra labiausiai paplitusi teisės šaka. Civilinė teisė su kitomis teisės šakomis sudaro bendrą teisės sistemą. Tai - viena pagrindinių teisės šakų, kuri yra skirstoma į savarankiškus civilinės teisės institutus. Vieną jų – daiktinę teisę – nagrinėsiu šiame darbe.
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir kituose įstatymuose įtvirtinus privačią nuosavybę ir užtikrinus pagrindines asmens teises ir laisves, atsirado galimybė, o kartu kilo ir būtinumas sukurti daiktinės teisės institutą, plačiai žinomą pasaulinei teisės teorijai ir praktikai. Nors kai kurios daiktinės teisės jau buvo žinomos ir tarpukario Lietuvoje.
Su šios teisės reguliuojamais santykiais mes susiduriame kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo to kas esame ar ką veikiame. Todėl kiekvienas iš mūsų turėtų būti susipažinęs su daiktinės teisės bendraisiais klausimais.
Pradėdama nagrinėti daiktinės teisės civilinėje teisėje sampratą bei ją apibūdinančius požymius apibrėšiu pačios civilinės teisės sampratą.
Kas yra daiktinės teisės objektai ir kokios jų rūšys nagrinėsiu antrame šio darbo skyriuje.
Trečiame skyriuje apžvelgsiu atskiras daiktinės teisės rūšis: valdymą, nuosavybės teisę, turto patikėjimo teisę, servitutą, uzufruktą, užstatymo teisę (superficies), ilgalaikę nuomą, hipoteką ir įkeitimą.
Darbo pabaigoje analizuosiu kada galima sulaikyti kitam asmeniui priklausantį daiktą, ką vadiname administravimu bei kokiu būdu daiktai, teisių į juos suvaržymai, daiktinės teisės ir juridiniai faktai registruojami viešajame registre.

Žmogus gyvendamas visuomenėje privalo paklusti daugeliui istoriškai susiklosčiusių bei valstybės nustatytų taisyklių, kurios reguliuoja jo elgesį. Vienu iš tokių taisyklių sąvadu galime vadinti civilinę teisę. ,,Civilinė teisė – tai teisės normų sistema, skirta teisiškai reguliuoti vienas kitam nepavaldžių subjektų turtinius santykius, kurių objektas turi tiesiogiai išreikštą ar numatomą vertę, taip pat tiek su turtiniais susijusius, tiek ir nesusijusius asmeninius neturtinius bei organizacinius santykius, siekiant sukurti privatine nuosavybe pagrįstą visuomenės ekonominę bazę, kuri sudarytų sąlygas vis geriau patenkinti fizinių bei juridinių asmenų materialinius bei dvasinius poreikius". (1, p. 24). Civilinės teisės principai yra svarbiausių civilinių įstatymų preambulėse, taip pat civilinės teisės normose įtvirtinti bei išreikšti stabilūs norminiai vadovaujantys nuostatai, rodantys pagrindines turtinių ir asmeninių neturtinių santykių vystymosi objektyvias tendencijas. Būtent šiais nuostatais remiantis yra reguliuojamas tų santykių dalyvių elgesys bei taikomos civilinės teisės normos.
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir kituose įstatymuose įtvirtinus privačią nuosavybę ir užtikrinus pagrindines asmens teises ir laisves, atsirado galimybė, o kartu kilo ir būtinumas sukurti daiktinės teisės institutą. Beje, kai kurios daiktinės teisės jau buvo žinomos ir tarpukario Lietuvoje. Šiuo metu pagrindinės daiktinės teisės įtvirtintos dabar galiojančiuose Lietuvos Respublikos įstatymuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis24.68 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Rimkevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Daiktine teise (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Rimkevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą