Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Pirkimo-pardavimo sutarties sąlygų teisinė analizė

Pirkimo-pardavimo sutarties sąlygų teisinė analizė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Pirkimo-pardavimo sutarties sąlygų teisinė analizė. Pirkimo – pardavimo sutarties objektas. Sutarties objekto kaina. Pirkimo-pardavimo objekto apmokėjimo ir atsiskaitymo formos. Sutarties vykdymo terminai. Įsipareigojimai ir sąlygos. Pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo ir vykdymo vieta. Prekių kokybės ir reklamacijos, garantijų apribojimai. Dokumentai. "Force majeure" sąlygos. Išvados. Priedai (4 psl.)

Ištrauka

Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas sutartį apibrėžia šitaip: " Sutartis yra dviejų ar daigiau asmenų susitarimas sukurti pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus ( ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo ) o pastarieji įgyja reikalavimo teisę.
Iš pateiktos sutarties sąvokos galime išskirti pagrindinį sutarties požymį – tai šalių susitarimas. Tai reiškia kad kiekviena sutarties šalis turi išreikšti savo valią. Šis valios išreiškimas pasižymi tam tikra specifika – šis valios išreiškimas, išreikštas asmenų siekiant sudaryti sutartį, turi būti suderintas tarpusavyje, tai yra sutartis sudaroma siekiant bendrų tikslų. Dvišalėse sutartyse turi būti suderinta dviejų šalių priešpriešinė valia, o daugiašalėse sutartyse bendram tikslui pasiekti bendra valia.
Sutarčių teisei labai svarbus ir reikšmingas civilinės teisės principas – sutarčių laisvės principas. Kuris netgi yra įtvirtintas įstatyme. Jo reikšmė akcentuojama ir doktrinoje : " Protingai veikiantis žmogus gali laisvai formuoti savo gyvenimo santykius, ir todėl jam turi būti duota galimybė sudarant sutartį laisvai spręsti, ar jis prisiims teisinį įsipareigojimą ir jei taip, kieno atžvilgiu, ir kokį turinį jam suteiks." Nors apie sutarčių laisvę kalba ne tik civilinės teisės doktrina, apie tai užsiminama ir įstatymuose, tačiau čia , sudarant sutartis laisvės principas negali prieštarauti įstatymams.
Pirkimo-pardavimo sutartis yra viena iš svarbiausių komercinės veiklos sutarčių.
Darbui atlikti pasirinkome valstybės įmonės pirkimo – pardavimo sutartį sudarytą su UAB "Centras" dėl automobilio "Suzuki Jimmy 1,3 JLX MT pirkimo.
Atlikdami darbą naudojomės Lietuvos Respublikos įstatymais, teisės vadovėliais.
Mūsų nagrinėjamoje sutartyje nurodyta, kad pirkimo – pardavimo sutarties objektas (sutarties 1.1 punktas) – naujas, neeksploatuotas , 2004 m. laidos automobilis. Mūsų sutarties objektas pilnai atitinka CK 6.306, 6.329 str. reikalavimus.
Sutarties 1.2 punkte pažymėta, kad prekės techninė specifikacija nurodyta sutarties priede Nr.1, kuris yra sutarties neatsiejama dalis. CK 6.327 str.1 d. nurodyta, kad parduodamų daiktų kokybė, kiekis ir kiti kriterijai turi atitikti sutarties sąlygas. Todėl, pirkdamas prekę, pirkėjas žino visas prekės technines charakteristikas ir prekės komplektaciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis14.16 KB
AutoriusJulija
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirkimo pardavimo sutarties salygu teisine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus verslo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą