Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Pirkimo-pardavimo sutarties analizė

Pirkimo-pardavimo sutarties analizė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Pirkimo–pardavimo sutartis. Pirkimo–pardavimo sutarties sąlygų teisinė analizė. Pirkimo – pardavimo sutarties objektas. Sutarties objekto (prekės) kaina. Prekės, jų kokybė. Prekių pateikimas. Atsiskaitymai. Atsakomybė. Ginčų sprendimas. Sutarties galiojimas. Kitos sutarties sąlygos. Juridiniai šalių adresai, bankiniai rekvizitai ir parašai. Darbo išvados.

Ištrauka

Pagrindinį civilinės teisės turinį sudaro vartojimo, šeimos, paveldėjimo ir kiti fizinių asmenų veiksmai, teisės ir pareigos bei asmeniniai interesai. Komercinė teisė neišvengiamai braunasi į civilinės teisės valdas ir komercina bendruosius civilinius teisės institutus. Pagrindinis norminis aktas, reguliuojantis komercinius santykius Lietuvos Respublikoje, yra Civilinis kodeksas. Be to, komercinės teisės klausimai reglamentuojami ir kitais įstatymais bei jų lydimaisiais aktais, taip pat papročiais. Didelę reikšmę turi teismų praktika, aiškinanti įstatymus ir suvienodinanti įstatymų taikymą.
Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 1.63 straipsnį sandoriai suprantami kaip asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teises ir pareigas. Sutartys – viena iš labiausiai paplitusių sandorių rūšių.
Istorinės aplinkybės susiklostė taip, kad sutartis tapo vienu iš svarbiausių civilinės apyvartos atributų. Dėl šios priežasties sutarčių teisė susiformavo kaip atskiras institutas. Sutartis yra neatsiejamas civilizuoto verslo kasdienybės elementas. Sutartimi sukuriami, nutraukiami arba pakeičiami turtiniai ir neturtiniai santykiai tarp verslo partnerių. Vystantis normaliems rinkos santykiams sutartis tapo verslo santykių stabilumo garantu; ginčo atveju sutartis yra pagrindinis įrankis ginant pažeistas teises.
Darbo tikslas. Atlikti komercinės (pirkimo – pardavimo) sutarties teisinę analizę, t. y., išanalizuoti kaip Civilinio kodekso teisės normų reikalavimai atsispindi nagrinėjamos komercinės sutarties sąlygose.
Darbui atlikti reikėjo pasirinkti ir įsisavinti komercinę sutartį, kruopščiai susipažinti su CK šeštosios knygos I dalimi PRIEVOLIŲ TEISĖ, II dalimi SUTARČIŲ TEISĖ, IV dalimi ATSKIROS SUTARČIŲ RŪŠYS XXIII skyrius PIRKIMAS – PARDAVIMAS, taip pat ir kitomis dalimis. Atliekant darbą plačiau apžvelgti komercinės sutarties sudarymo aplinkybes ir ypatumus.
Tyrimo objektas. UAB "ALTERNA" pirkimo – pardavimo sutartis, kuri pridedama kaip priedas.
Tyrimo metodas. Analizės būdu nustatyti.
Darbas pareikalavo didelio susikaupimo, kruopštumo, dėmesio, pakankamai daug laiko, teisinės literatūros vadovėlių skaitymo, Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nagrinėjimo, kitų sutarčių rūšių susipažinimo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-17
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.61 KB
Autoriusjurgita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Masandukaitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirkimo pardavimo sutarties analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A. Masandukaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą