Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Paskolos sutarties samprata, sudarymo bei vykdymo ypatumai

Paskolos sutarties samprata, sudarymo bei vykdymo ypatumai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Paskolos sutarties samprata ir jos šalys. Paskolos sutarties sudarymo bei vykdymo ypatumai. Paskolos sutarties forma. Paskolos sutarties vykdymo ypatumai. Sankcijos už neįvykdytą paskolos sutartį. Paskolos sutarties užginčijimas. Atskiri paskolos sutarčių tipai. Praktinių situacijų analizės. Išvados. Priedas (1). Išnašos.

Ištrauka

Mano pasirinkta tema yra paskolos sutarties samprata, jos šalys ir sudarymo bei vykdymo ypatumai. Pasirinkau tokią temą, nes manau, kad paskolos sutarties tema yra aktuali. Kasmet vis daugiau ir daugiau žmonių ima paskolas iš bankų naujam būstui, automobiliui, studijom ir t. t.
Paskola – komercinių bankų, finansų bendrovių, gyvenamųjų namų ir bendrijų pinigai, duodami įmonėms ar asmenims, kad jie juos investuotų į materialinius išteklius ir vertybinius popierius bei pirktų esamas prekes ir paslaugas.
Darbo tikslas pateikti paskolos sutarties ir jos šalių samprata, atskleisti sudarymo bei vykdymo ypatumus.
Rašto darbo uždaviniai:
1. Apibrėžti paskolos sutarties ir jos šalių sampratą;
2. Atskleist paskolos sutarties sudarymo bei vykdymo ypatumus;
3. Pateikti praktines situacijas;


Pagal Civilinį kodeksą paskolos sutarties samprata apibrėžiama taip: paskolos sutartimi viena šalis (paskolos davėjas) perduoda kitos šalies (paskolos gavėjo) nuosavybėn pinigus arba rūšies požymiais apibūdintus suvartojamuosius daiktus, o paskolos gavėjas įsipareigoja grąžinti paskolos davėjui tokią pat pinigų sumą (paskolos sumą) arba tokį pat kiekį tokios pat rūšies ir kokybės kitų daiktų bei mokėti palūkanas, jeigu sutartis nenustato ko kita(CK 6.870 str. 1 d.). Iš šio apibrėžimo aiškėja paskolos sutarties esmė – šalys, sudarydamos šią sutartį, įsipareigoja prisiimti suderintus įsipareigojimus. Taigi, paskolos sutartis pripažįstama sudaryta nuo pinigų arba daiktų perdavimo momento.
Nagrinėjant Civiliniame kodekse pateiktą paskolos sutarties sampratą, galima išskirti pirmąjį požymį, būdingą visoms sutartims, - susitarimas. Sudarant paskolos sutartį turi būti suderinta sandorio šalių valia, jos turi sutikti su susitarimo sąlygomis. Remiantis kodekse pateikta samprata, galima išskirti dar vieną požymį laikytiną itin svarbiu – paskolos sutartyje turi būti nurodomos visos esminės sandorio sąlygos: sutarties šalys – paskolos davėjas ir paskolos gavėjas; paskolos dalykas; grąžinimo terminai, mokamos palūkanos už naudojimąsi paskolos suma.
Paskolos gavėjas tampa jam perduotų daiktų (pinigų) savininku, t.y. paskolos gavėjui perduotas turtas tampa jo nuosavybe. Nuo daiktų perdavimo momento paskolos gavėjui tenka daiktų atsitiktinio žuvimo ar sugedimo rizika (CK 6.870 str.3 d.).Taip pat šis turtas gali būti paskolos gavėjo kreditorių išieškojimo objektu. Paskolos davėjas praranda bet kokias teises į paskolintą turtą ir gali reikalauti, kad būtų grąžintas tik ekvivalentiškas, o ne konkretus paskolintasis turtas. (2. 518 psl.)
Paskolos sutarties šalimis ( subjektais, dalyviais ) gali būti bet kurie civilinės teisės subjektai – fiziniai arba juridiniai asmenys. Veiksnūs fiziniai asmenys gali sudaryti paskolos sutartis savarankiškai arba per sutartinius atstovus, o riboto veiksnumo arba neveiksnūs fiziniai asmenys – per įstatymo nustatytus savo atstovus (tėvus, globėjus, rūpintojus). Juridiniai asmenys gali sudaryti paskolos sutartis, jei:
a) paskolų gavimo arba išdavimo tos kategorijos juridiniams asmenims nedraudžia įstatymai; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis22.56 KB
Autoriusas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paskolos sutarties samprata sudarymo bei vykdymo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą