Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Lizingo ir pirkimo-pardavimo sutarčių palyginimas

Lizingo ir pirkimo-pardavimo sutarčių palyginimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Lizingo sutartis. Lizingo sutarties samprata. Lizingo sutarties dalykas, turinys. Lizingo sutarties dalyviai. Pirkimo pardavimo sutartis. Pirkimo – pardavimo sutarties samprata. Pirkimo – pardavimo sutarties dalykas, turinys ir forma. Pirkimo – pardavimo sutarties šalys. Pirkimo – pardavimo sutarties rūšys. Lizingo ir pirkimo – pardavimo sutarčių panašumai ir skirtumai. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Naujasis Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, įsigaliojęs nuo 2001 m. liepos 1 d., ne tik praplėtė bei detalizavo civilinių turtinių ir asmeninių neturtinių teisinių santykių reguliavimą Lietuvoje, tačiau reglamentavo ir kai kurias naujas bei kokybiškai atskiras šių santykių rūšis, faktiškai egzistuojančias civilinėje bei komercinėje apyvartoje. Kaip atskiros sutarčių rūšys yra LR CK 6 knygos Prievolių teisės IV dalies XXIII skyriaus pirkimo – pardavimo sutartis ir tos pačios knygos bei dalies XXX skyriaus lizingo (finansinė nuoma) sutartis.
Pirkimo – pardavimo sutartis yra viena iš labiausiai paplitusių civilinių sutarčių, kurios pareiga yra ką nors duoti. Pagal šią sutartį perleidžiamas ne tik daiktas, bet ir kitam asmeniui perleidžiama daiktinė teisė į jį. Lizingo sutarties esmė yra tai, jog išnuomoto dalyko savininkas už suteiktą daiktinę paskolą gauna palūkanas bei leidžia gavėjui juo laikinai valdyti bei naudotis, kol bus sumokėta visa suma. Ši sutartis turi nuomos, kredito bei pirkimo – pardavimo sutarčių elementų, todėl labai artima pirkimo – pardavimo sutarčiai.
Darbo tikslas – aptarti lizingo ir pirkimo – pardavimo sutartis bei atlikti šių sutarčių palyginimą.
Darbo uždaviniai:
1. Aprašyti lizingo sutarties ypatumus;
2. Atskleisti pirkimo – pardavimo sutarties aspektus;
3. Aptarti lizingo ir pirkimo – pardavimo sutarties skirtumus ir panašumus.
Pirmojoje darbo dalyje aprašoma Lizingo sutarties samprata, dalykas bei turinys, dalyviai. Antrojoje dalyje aptariama pirkimo – pardavimo sutarties esmė, dalykas, turinys ir forma bei aprašomos šios sutarties šalys ir rūšys. Trečiojoje dalyje palyginamos lizingo ir pirkimo – pardavimo sutarties svarbiausi aspektai. Prieduose pateikiama išnagrinėtų Civilinių bylų analizė.
Lizingas - tai netradicinė finansavimo sistema, jungianti ilgalaikės nuomos ir kreditavimo elementus. Ekonominiu požiūriu lizingas - tai ilgalaikis kreditas prekine forma, kai išnuomotos priemonės savininkas už suteiktą daiktinę paskolą gauna palūkanas (6). Ši sutartis yra konsensualinė, dvišalė ir atlygintinė. Ji turi nuomos, kredito ir pirkimo – pardavimo sutarčių elementų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-31
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis97.95 KB
AutoriusAKVILE
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lizingo ir pirkimo pardavimo sutarciu palyginimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 30 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą