Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Mirties bausmės problema teisinėje valstybėje

Mirties bausmės problema teisinėje valstybėje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Mirties bausmes raida Lietuvoje. Iki centralizuotos valstybės sukūrimo. Centralizuotos Lietuvos valstybės kūrimasis. Lietuvos statutų galiojimo laikas. Carinės Rusijos baudžiamųjų įstatymų galiojimas. Tarpukario Nepriklausomos Lietuvos laikotarpis. Lietuvos okupacija. Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimas. Mirties bausmės problema. Mirties bausmė: teisėtas atpildas ar valstybės sankcionuota žmogžudystė? Ar teisė gyventi - absoliuti vertybė? Humaniškumo ir antihumaniškumo kolizija. Mirties bausmė mažina ar ne nusikalstamumą? Visuomenė už ar prieš mirties bausmę. Mirtis už mirtį? Ar mirties bausmė apskritai bausmė? Bausmės žiaurumas mirties bausmėje. Mirties bausmė kaip pakartotinio nusikaltimo prevencija. Ar gali ekonominės priežastys nulemti žmogaus likimą? Žmogaus teisės mirties bausmės institute. Mirties bausmė universaliose tarptautinėse sutartyse. Jungtinių Tautų Visuotinė žmogaus teisių deklaracija. Tarptautinis pilietinių ir politinių teisių paktas. Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto antrasis papildomas protokolas. Mirties bausmė tarptautinėje humanitarinėje teisėje. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija. Šeštasis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos protokolas dėl mirties bausmės panaikinimo. Teisių ir pareigų vienovės koncepcija. Išvados.

Ištrauka

Mirties bausmė egzistuoja tūkstantmečius, jos aukos yra skaičiuojamos milijonais. Būtų beprasmiška neigti, kad kiekvienoje kada nors egzistavusioje ar dabar egzistuojančioje šalyje nebuvo vykdomi mirties nuosprendžiai, tačiau visuomenei ir valstybei tobulėjant ir demokratiškėjant ši bausmė kaip baudimo priemonė vis silpnėja. Kilusi iš kraujo keršto, anksčiau mirties bausmė neturėjo priešininkų, tačiau dabar vis dažniau pasigirsta balsai reikalaujantys ją panaikinti. Dabar vienose šalyse ji panaikinta, kitose nevykdoma, nors ir nepanaikinta, tačiau yra nemažai šalių, kuriose ji vis dar egzistuoja.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę ir pradėjus eiti demokratijos keliu pradėjo aktualėti mirties bausmės klausimas, kuris iki šio laiko buvo visiškai aiškus ir nesvarstytinas, mirties bausmė buvo savaime suprantama priemonė, kurią naudojo valstybė siekdama apsaugoti visuomenę nuo itin pavojingų visuomenės narių.
Ši tema tapo dar aktualesnė Lietuvai panorus tapti Europos Sąjungos nare, nes beveik visose valstybėse priklausančiose Europos Sąjungai mirties bausmė yra panaikinta. Taigi, norint įstoti į Europos Sąjungą
turime panaikinti mirties bausmę nepaisant to, kad tam prieštarauja dauguma visuomenės. Nors dabar mirties bausmė Lietuvoje jau panaikinta vis netyla diskusijos ar nereikėtų sugrąžinti mirties bausmę, nes tik ji viena yra veiksminga šioje situacijoje, kada nepagarba teisei gyventi yra didelė. Todėl aš ir pasirinkau šią temą norėdama išsiaiškinti: ji būtina ar ne? Pati būdama už mirties bausmę, naudodama lyginamąją analizę ir lygindama mirties bausmės priešininkų ir šalininkų argumentus sieksiu išsiaiškinti jos būtinumą ar ne, visuomenei ir valstybei. Mano tikslas išsiaiškinti ar ji yra būtina priemonė apginti žmonių interesus, ar nėra kitų efektyvesnių ir mažiau žiaurių valstybės ir visuomenės gynimo būdų. O jei yra kodėl jie nenaudojami. Kodėl labiausiai paplitęs šis baudimo mirtimi būdas ar todėl, kad nuo seno mirties bausmė buvo įsivaizduojama kaip neišvengiama priemonė kovoje su nusikalstamumu, kada galiojo taliono principas "akis už akį".
Šis darbas atskleis visus populiariausius mirties bausmės šalininkų ir priešininkų argumentus, kuriais jie išreiškia savo poziciją pasisakydami "už" ar "prieš", taip pat tarptautinės ir humanitarinės teisės poziciją šiuo klausimu, kuris yra labai svarbus Lietuvai integruojantis į Europą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-05
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis43.08 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mirties bausmes problema teisineje valstybeje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą