Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Vertybiniai popieriai ir jų teisinis reguliavimas

Vertybiniai popieriai ir jų teisinis reguliavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Vertybiniai popieriai ir vertybinių popierių rinka. Vertybinių popierių rūšys. Vertybinių popierių rinka ir jos dalyviai. Vertybinių popierių rinkos teisinis reguliavimas. Vertybinių popierių rinkos dalyvių priežiūra. Pirminės rinkos teisinis reguliavimas. Antrinės rinkos teisinis reguliavimas.

Ištrauka

Lietuvos finansų sektorius yra šalies ekonomikos dalis. Kapitalo rinka kartu su bankų sektoriumi yra finansų sistemos sudedamosios dalys, papildančios viena kitą. Efektyvus finansų sektorius privalo šalies ir užsienio santaupas nukreipti į produktyvius pramonės ir paslaugų sektorius, kurie galėtų padidinti savo produkcijos ir paslaugų apimtį bei pagerinti jų kokybę, t.y. investuoti ir nukreipti ekonominę veiklą taip, kad turimas kapitalas būtų panaudojamas produktyviausiai. Todėl rinkos ekonomika negali funkcionuoti be tobulo ir konkurencingo finansinio sektoriaus. Siekiant sukurti finansinį sektorių, kuris tinkamai funkcionuotų, būtini trys elementai: a) apmokytas ir gerą reputaciją turintis personalas, b) atitinkama įstatymų bazė ir c) efektyviai veikiantys priežiūros organai, užtikrinantys, kad finansinės institucijos laikytųsi jų veiklą reguliuojančių įstatymų ir taisyklių.
Darbo hipotezė - Lietuvos vertybinių popierių rinkos teisinis reguliavimas turi užtikrinti investuotojų teisių apsaugą, atitinkančią Europos Sąjungos keliamus reikalavimus ir tokiu būdu garantuoti investicinio kapitalo prieinamumą ES mastu. Valstybė turi sudaryti palankias teisines sąlygas investavimo kultūrai ugdyti ir kapitalo rinkai integruoti į užsienio ir ypač ES rinkas, turi plėtoti rinkos teikiamas galimybes kapitalui pritraukti, saugiai ir veiksmingai investuoti. Valstybė, kurdama palankią teisinę aplinką, turėtų toliau liberalizuoti finansų rinką.
Pirmoje šio darbo dalyje pateikiamas bendras vertybinių popierių apibūdinimas. Kadangi Vakarų vertybinių popierių rinka jos dalyviui gali pasiūlyti daug vertybinių popierių rūšių, o tuo tarpu Lietuvoje, kur ši rinka dar tik vystosi, vertybinių popierių rūšių dar yra ganėtinai mažai, todėl pirmosios dalies skyriuje pateikta kiek platesnė vertybinių popierių klasifikacija. Pirmoji dalis taip pat skirta vertybinių popierių rinkos apibūdinimui. Čia apibendrinama vertybinių popierių rinkos atsiradimas bei vystymasis, apibūdinami rinkos dalyviai ir jų veiklos bruožai.
Antroje darbo dalyje nagrinėjamos Lietuvos vertybinių popierių rinkos dalyvių priežiūros problemos bei atskleidžiamos Lietuvos vertybinių popierių rinkos teisinio reguliavimo raidos ypatybės, akcentuojama teisinės bazės reformavimas integracijos į ES fone. Reguliavimo analizę pradedu nuosekliai nuo vertybinio popieriaus išleidimo teisinio reguliavimo analizės pereinant kitus vertybinio popieriaus gyvavimo etapus, t.y. pirminė ir antrinė rinkos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.24 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vertybiniai popieriai ir ju teisinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą