Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstituciniai principai, jų įvairovė

Konstituciniai principai, jų įvairovė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Konstitucinių principų samprata. Teisės principų samprata ir funkcijos. Teisės principai ir konstituciniai principai. Konstituciniai principai ir konstitucinės normos. Konstituciniai principai ir statutinė teisė. Pirminiai, sudėtiniai ir išvestiniai konstituciniai principai. Pirminiai principai. Sudėtiniai principai. Išvestiniai principai. Konstitucinių principų tipologijos problema. "Bendrieji" ir "kiti" konstituciniai principai. Konstitucinių principų tipologijos pagrindai. Koordinaciniai principai. Konstitucijos viršenybė. Konstitucijos vientisumas. Teisinė valstybė. Determinaciniai principai. Demokratija ir suverenitetas. Pilietinė visuomenė. Valdžių padalijimas. Pasaulietinė valstybė. Valstybės socialinė orientacija. Valstybės geopolitinė orientacija. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe aptariama konstitucinių principų samprata ir ypatumai lyginant su teisės principais apskritai, nagrinėjama konstitucinių principų santykis su konstitucinėmis normomis, Konstitucijos tekstu, konstitucine jurisprudencija ir konstitucine doktrina, jų vieta konstitucinės teisės sistemoje ir reikšmė konstitucinei bei statutinei teisei. Parodoma, kad konstitucinių principų turinys negali būti grindžiamas žemesnės nei Konstitucija teisinės galios aktais, bet yra atskleidžiamas palaipsniui Konstituciniam Teismui oficialiai aiškinant Konstituciją, formuojant konstitucinę doktriną.
Pagal tai, kaip konstituciniai principai išreikšti (suformuluoti) konstitucijos tekste, jie skirstomi į pirminius, sudėtinius ir išvestinius. Visos šios trys konstitucinių principų rūšys yra tarp savęs glaudžiai susijusios.
Pagal tai, kokiu mastu konstituciniai principai kreipia teisės sistemą ir lemia paties konstitucinio bei teisinio reguliavimo turinį, jie klasifikuojami į koordinacinius ir determinacinius principus.
Šiame darbe atskirai aprašiau Konstitucijos viršenybės, Konstitucijos vientisumo, teisinės valstybės, demokratijos ir suvereniteto, pilietinės visuomenės, valdžių pasidalijimo, pasaulietinės valstybės, valstybės socialinės orientacijos, taip pat valstybės geopolitinės orientacijos principai, jų įtvirtinimas Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir konstitucinėje doktrinoje. Visi šie konstituciniai principai apibūdinami "nesikreipiant" į statutinės teisės šakų šaltinius. Parodoma, jog šių principų turinio atskleidimas yra dinamiškas, nesiliaujanti procesas.
Darbo objektas: konstituciniai principai, jų įvairovė ir ypatumai.
Darbo tikslas: atskleisti konstitucinių principų įvairovę ir ypatumus.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti, kaip skirstomi konstituciniai principai pagal tai, kaip jie išreikšti Konstitucijos tekste.
2. Išsiaiškinti koordinacinių principų reikšmę.
3. Išsiaiškinti determinacinių principų reikšmę.
Nagrinėjant Lietuvos Respublikos konstitucinius principus, iš pradžių reikia susitarti dėl čia vartojamos svarbiausios – principų – sąvokos reikšmės. Sekant Tarptautinių žodžių žodynu, principą galima apibūdint kaip "įsitikinimą, lemiantį žmogaus santykių su tikrove, jo elgesio ir veiklos normas", kaip "svarbiausiąją kurios nors organizacijos struktūros arba veiklos taisyklę", kaip "pagrindinę kurio nors įrengimo, mechanizmo sandaros arba veikimo savybę" . Iš pateiktų apibūdinimų matyti, jog principas bendriausia prasme suvokiamas kaip kreipiantis pradas, grindžiamas tam tikro reiškinio turinį, jo konkrečias apraiškas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-22
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis44.8 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstituciniai principai ju ivairove [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą