Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinė teisė (17)

Konstitucinė teisė (17)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Konstitucinės teisės dalykas ir samprata. Konstitucinės teisės dalykas. Konstitucinės teisės sistema. Konstitucinės teisės principai. Konstitucinės teisės institutai. Konstitucinės teisės vieta teisės sistemoje. Lietuvos konstitucingumo raida. Konstitucinės priežiūros objektai. Konstitucinės priežiūros formos (rūšys). Tarptautinė žmonių teisių ir laisvių apsaugos sistema. Institucinės teisinės garantijos. Visuomeninės santvarkos samprata. Konstitucinės asmens pareigos. Išvados ir siūlymai.

Ištrauka

Žmonių visuomeninį gyvenimą reguliuoja daugelis elgesio taisyklių. Bet šios taisyklės yra nevienodai svarbios. Juk nevienodai svarbu, ką prezidentas privalo daryti su Seimo priimtu įstatymu ir ar galima vaikščioti veja. Savo raidoje visuomenė pastebėjo, kad yra taisyklės, kurių svarbumas nekelia jokių abejonių niekam. Kodėl jos tokios svarbios? Todėl kad reguliuoja pagrindinius visuomenės ir valstybės gyvenimo klausimus. Konstitucija pakeisti yra gana sunku. Tai padaryta, kad svarbiausios taisyklės būtų apsaugotos ilgam laikui ir nebūtų lengvai keičiamos.
Taigi, kas yra ta Konstitucija? Konstitucija- aukščiausias valstybės įstatymas, nustatantis, kokia yra valstybė (jos visuomeninę ir valstybinę santvarką); kaip renkama valstybės valdžia; kokia yra valstybės valdžia, kas ją sudaro (valstybės valdžios struktūra), kaip ir ką veikia Seimas, Prezidentas, Vyriausybė, Teismas, Konstitucinis Teismas, kokios jų galios (valstybinės valdžios ir valdymo institucijų organizavimo bei valdžios principus); pagrindines piliečių teises, laisves ir pareigas.
Šio darbo tema yra "Konstitucinės asmens pareigos". Visur ir visada galima išgirsti žmonių kalbas ir diskusijas apie piliečio teises ir laisves, bet labai retas kuris iš mūsų susimąstome apie piliečio pareigas. Būtent todėl aš ir pasirinkau šia tema, norėdama daugiau pasigilinti į tai, ką mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, privalome daryti.
Jeigu aptardami teisės sampratą pabrėžtume tik žmogaus teises ir pamirštume su šiomis teisėmis susijusias pareigas, toks požiūris į teisę nebūtų teisingas. Ir atvirkščiai. Teisė veikti laisvai yra savaime susijusi su teise reikalauti iš kitų žmonių, kad šie nekliudytų žmogui veikti laisvai. Taigi, kad vienas žmogus galėtu naudotis savo laisvo veikimo teise, kiti žmonės turi pareigą gerbti šią teisę, susilaikyti nuo veiksmų, kurie pažeistų šią teisę. Iš tiesų neįmanoma įsivaizduoti atskiro žmogaus teisių be jo paties pareigų arba pretenzijų turėti teises neįsipareigojant gerbti kitų asmenų tokias pat teises. Taigi, akivaizdžiai matome, kad pareigos ir teisės bei laisvės yra glaudžiai susijusios. Šiame darbe aptariamos Konstitucinės asmens teisės ir laisvės, pareigos, Konstitucinės teisės institutai, Lietuvos konstitucingumo raida ir daug kitu temų, kurios yra kaip nors susijusios su pagrindine darbo tema- "Konstitucinės asmens pareigos". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis23.62 KB
Autoriusagnius
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucine teise (17) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą