Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinė teisė (6)

Konstitucinė teisė (6)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Pagrindines žmogaus teisės, laisvės ir pareigos. Žmogaus teisių ir laisvių teisinės gynimo garantijos. Konstitucinės žmogaus pareigos. Valstybės valdžios sistema. Teismų sistema Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Svarbiausioji kiekvienos šalies teisės šaka yra konstitucinė teisė, kai kur (kartais ir Lietuvoje) dar vadinama valstybine teise.
Konstitucinė teisė svarbiausiąja teisės šaka laikoma todėl, kad jos normos įtvirtina valstybės politinius, socialinius, ekonominius ir administracinės teritorinės santvarkos pagrindus, valstybinės valdžios institucijų organizavimo principus ir funkcionavimo tvarką, valstybinės valdžios įgyvendinimo mechanizmą, teisinę piliečių padėtį ir santykius tarp valstybės, visuomenės ir piliečių.
Konstitucinės teisės normos reguliuoja ypač svarbius visuomeninius santykius, atskleidžiančius:
valstybinės santvarkos ir politikos pagrindus, ūkio sistemą, socialinę struktūrą, valstybės pastangas toliau plėtoti demokratiją;
žmogaus, visuomenės ir valstybės santykių pobūdį, piliečių konstitucines teises, laisves, pareigas ir garantijas;
valstybės organų ir institucijų (įstatymų leidžiamųjų, vykdomųjų, teismo) sudarymo tvarką, jų veiklos principus, tarpusavio santykius.
Konstitucinės teisės normoms būdingi visoms teisės normoms bendri požymiai, tačiau jos turi ir savus ypatumus. Konstitucinės teisės normų ypatumai yra tai, kad jos:
reguliuoja specifinę visuomeninių santykių sritį - valstybės organizacijos, valstybės valdžios organizacijos ir funkcionavimo pagrindus, valstybės ir asmens svarbiausius santykius;
nustato valstybės valdžios institucijų sistemą ir jų veiklos pagrindus;
kurios išdėstytos Konstitucijoje yra aukščiausios teisinės galios ir kitos teisės normos turi atitikti jas;
yra teisinio reguliavimo pradmenys, kuriais remiasi kitos teisės šakos (administracinė, civilinė, darbo, baudžiamoji ir kt);
Valstybės demokratizavimo laipsnį visapusiškai apibūdina jos piliečiams suteiktų teisių, laisvių ir nustatytų pareigų visuma. Pagrindinės žmogaus teisės, laisves ir pareigos apima visas svarbiausias žmogaus veiklos sritis: darbą, politiką, asmens laisvę, socialinę, ekonominę ir kitas sferas ir sudaro tam tikrą bendrą sistemą. Valstybių konstitucijose yra numatytos ir veiksmingos teisių ir laisvų konkrečiuose teisiniuose santykiuose garantijos.
Lietuvos Respublikos Konstitucija buvo priimta po to, kai žmogaus teisių sistema jau buvo susiformavusi, jas paskelbę tarptautiniai teisės aktai buvo Lietuvos Respublikos Konstitucijos turinio šaltinis.
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje vartojamos sąvokos - "žmogus", "pilietis" ir "asmuo" — nėra tapačios, nors viena su kita ir yra glaudžiai susijusios. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-13
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis21.08 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucine teise (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą