Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinės teisės principai

Konstitucinės teisės principai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įžanga. Teisės principai. Konstitucinės teisės principų samprata ir jų apibūdinimas. Konstitucinių principų sisteminimas pagal jų išraišką. Pirminiai principai. Išvestiniai principai. Konstitucinių principų sisteminimas pagal poveikį teisiniam reguliavimui. Koordinaciniai principai konstitucinių principų sistemoje. Konstitucijos viršenybės principas. Konstitucijos vientisumo principas. Teisinės valstybės principas. Determinaciniai principai konstitucinių principų sistemoje. Konstitucinių principų specifika. Išvados.

Ištrauka

Teisės principai – teisės sistemos pamatinės nuostatos, kuriomis grindžiamas teisinis reguliavimas ir teisinė praktika, bendrasis ir individualusis teisinis reguliavimas bei teisės realizavimas.
Šio darbo tikslas yra atskleisti konstitucinių principų sistemą. Tačiau prieš pradedant išsamiai, visapusiškai ir sistemiškai analizuoti pasirinktą darbo temą, būtina visų pirma nustatyti startines definicijas, kuriomis remiantis ir bus atskleidžiamas darbo turinys. Apskritai teisės literatūroje nemažai dėmesio skiriama teisės principų analizei. Pati teisės principų definiciją yra keleriopa, todėl kartais kyla problemų, dėl tinkamos jos interpretavimo.
Siekdami išanalizuoti, visgi, kokia yra ir kaip formuojama konstitucinių principų sistema, pradžioje pabandysime, atskleisti pirmapradį jų turinį.
Antai, daug dėmesio teisės principams skiria profesorius A. Vaišvilą, kuris teigia, jog jeigu teisės esmę sudaro subjektinių teisių ir pareigų vienovė, tai pereinant prie praktinio jos įgyvendinimo kyla poreikis konkretinti šią abstrakciją. Tam reikia išskirstyti vientisą teisės esmę į atskiras, ją sudarančias pagrindines idėjas arba požymius, kuriais ji gali prisiderinti prie konkrečių santykių specifikos ir pasirinkti, kuria dalimi(požymiu) patogiau veikti. Nemažai dėmesio skiria doc. Dr. E. Kūris, detaliai nagrinėdamas konstitucinių principų problemas teisinėje literatūroje. Taip pat remsiuosi ir kitų Konstitucinės teisės mokslininkų darbais.
Darbe iš pradžių aptarsiu paties principo sampratą, atribojimo nuo formaliai įtvirtintų taisyklių (t.y. teisės normų) problemas. O pati sistema, kaip sudedamųjų dalių struktūriška visuma, bus atskleidžiama pasirenkant tam tikrus kriterijus.
Lotyniškai principium - pradžia, pagrindas, pirminis šaltinis. Tai svarbiausi teisės esmės konkretėjimo, reiškimosi būdai, arba pagrindinės teisinės idėjos, vertybinės orientacijos, kurios nurodo, kaip konkrečiomis teisės normomis turi būti reguliuojami žmonių santykiai, kad įgautų teisų ir pareigų vienovės pavidalą ir būtų humanizuojami bei demokratizuojami.
Jeigu teisės principai- teisės esmės reiškimo būdai, tai jie ne "prasimanomi", o logiškai išvedami iš teisės esmės kaip subjektinių teisių ir pareigų vienybės, gilinantis į ją suvokiami ir paaiškinami. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.44 KB
AutoriusNora
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucines teises principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą