Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinės teisės normos

Konstitucinės teisės normos

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Konstitucinės teisės normos. Konstitucinės teisės normos samprata. Lietuvos konstitucinės teisės normų istorinė raida. Konstitucinių teisės normų struktūros ypatumai. Konstitucinės teisės normų rūšys. Konstitucinės teisės normų sistema. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucija nėra išskirtinis reiškinys šiuolaikinės konstitucingumo raidos kontekste. Daugelio pokomunistinių valstybių konstitucijose skelbiamas vertybinis individo primatas prieš valstybę, jose taip pat yra įtvirtintas esminėmis savybėmis ir požymiais panašus pagrindinių žmogaus ir piliečio teisių ir laisvių katalogas. Taurių ir skambių frazių gausu ir autokratiškai valdomos Baltarusijos, ir ypač Rusijos Federacijos, kurią pasaulio bendrija kaltina etninių gyventojų grupių genocidu, konstitucijose. Neatsitiktinai seniausia iš galiojančių konstitucijų ir savotišku etalonu laikoma JAV Konstitucija, perkelta į kai kurių Lotynų Amerikos šalių teisės sistemą, neužtikrino nei šių šalių ekonominio suklestėjimo, nei žmogaus teisių pripažinimo, gerbimo ir apsaugos . Konstitucijos norma yra "gyvas" įstatymas tik tada, kai ji turi sąlyčio taškų su realiu gyvenimu.
Konstitucijoje įtvirtinti pamatiniai valstybės principai ir pagrindinės teisės vertybės nepriklauso nuo politinės konjunktūros. Kartu visuomeninių santykių plėtra suponuoja būtinumą keisti bei tikslinti konstitucinių teisės normų turinį. Konstitucijos normos yra ganėtinai lakoniškos, talpios, bet nesukonkretintos, todėl Konstitucijos kaip vientiso akto tiesioginis taikymas praktikoje kelia rimtų ir sunkiai išsprendžiamų problemų, todėl darbe bus akcentuojama, kad šios normos privalo būti detalizuojamos kitose konstitucinės teisės šaltinius sudarančiose normose bei kitų teisė šakų normose.
Konstitucinė teisė – išskirtinė teisės šaka. Norėtųsi pasakyti, kad tai ganėtinai jauna teisės šaka ( ypatingai atsižvelgiant į egzistuojančios literatūros kiekį mūsų respublikoje ), tačiau taip nėra - konstitucinio pobūdžio normų buvo jau XVI amžiuje – tai, be abejonės, Lietuvos Statutai. Pirmoji rašytinė konstitucija priimta XVIII amžiuje, taigi konstitucinės teisės principai, normos formuojamos jau daugelį metų. Ši teisės šaka turi neabejotinai didesnį "įdirbį", nei santykinai jaunos teisės šakos, kaip informatikos ar ekologinė teisė.
Konstitucinės teisės normos – iš pirmo žvilgsnio tai ganėtinai "neprobleminė" tema. Darbe iš esmės remsiuosi teisės teorijos nuostatomis ir bandysiu atskleisti, kiek konstitucinė teisė, o kartu ir konstitucinės teisės normos atitinka bendruosius teisės teorijos principus, galiojančius kitų teisės šakų normose, ir kiek jos turi išimtinai savų bruožų. Visų pirma, pabandysiu atskleisti pačios konstitucinės teisės normos sąvoką, po to pateiksiu labai trumpą Lietuvos Respublikos konstitucinių normų, tiksliau pačių konstitucijų kaip pagrindinių valstybės įstatymų, istorinės raidos apžvalgą. Vienas iš pagrindinių šio darbo tikslų yra atriboti konstitucinės teisės normas nuo kitų teisės šakų normų, o to neįmanoma pasiekti detaliau nepaanalizavus konstitucinės teisės normos vidinės struktūros, neišskyrus savotiškos konstitucinių teisės normų klasifikacijos, o taip pat neapžvelgus visų konstitucinių teisės normų sistemos kaip darnios, tarpusavio normų sąveikos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-03
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.89 KB
Autoriusvytas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasG. Mesonis
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucines teises normos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • G. Mesonis
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą