Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinės teisės samprata

Konstitucinės teisės samprata

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Konstitucijos samprata. Konstitucijų raida ir jų rūšys. Konstitucijų rūšys. Konstitucijų tipai. Konstitucijos ir valstybės valdžia. Konstitucinė kontrolė. Išvados.

Ištrauka

Visos teisės šakos yra glaudžiai susijusios tarpusavyje. Tačiau svarbiausioji kiekvienos šalies teisės šaka yra konstitucinė teisė, kai kur dar vadinama valstybinė teisė.
Konstitucinė teisė laikoma svarbiausiąja teisės šaka todėl, kad jos normos įtvirtina valstybės politinius, socialinius, ekonominius ir administracinės teritorinės santvarkos pagrindus, valstybinės valdžios institucijų organizavimo principus ir funkcionavimo tvarką, valstybinės valdžios įgyvendinimo mechanizmą, teisinę piliečių padėtį ir santykius tarp valstybės, visuomenės ir piliečių.
Pagrindiniai valstybės valdžios principai atsispindi konstitucijose – pagrindiniuose įstatymuose, kurie yra svarbiausias valstybės teisės šaltinis.
Darbo tikslas – Išanalizuoti valstybės konstitucija, jos esmę ir reikšmę.
Darbo uždaviniai:
1. Konstitucija, jos esmė ir reikšmė.
2. Išnagrinėti konstitucijos raida ir jų rūšis.
3. Išanalizuoti konstitucijos ir valstybės valdžią.
4. Išnagrinėti konstitucijos kontrole.
Konstitucija – pagrindinis ir svarbiausias, aukščiausios teisinės galios teisės normų aktasnustatantis valstybės organizacijos, viešosios valdžios organizavimo ir funkcionavimo pagrindus bei įtvirtinantis svarbiausius asmens ir valstybės santykius; priimamas ir keičiamas sudėtingesne tvarka nei paprasti įstatymai.(T.Birmontienė, E.Jarašiūnas, E. Kūris, M.Maksimaitis ir kt., 2002 )
Sąvoka "konstitucija" vartojama dviem reikšmėmis:
1. kaip esama tam tikra valstybės institutų sąranga arba organizacija
2. vienas ar keli dokumentai, kuriuose išdėstyta principų ir taisyklių, apibrėžiančių valstybinės valdžios struktūrą, šaltinius, tikslus, taikymą ir apribojimus, visuma.
Teisiniu požiūriu konstitucija – tai pagrindinis šalies įstatymas. Politiniu požiūriu konstitucija apibrėžiama plačiau. Ji suprantama kaip politinis manifestas ir " valdžios pasiskirstymo žemėlapis", teisiniais terminais išreiškiantis politinius ir ideologinius valstybės valdžios pasiskirstymo, funkcionavimo principus ir nustatanti "žaidimo taisykles" valdantiesiems ir valdomiesiems. Vadovaujantis šiais kriterijais, galima pateikti konstitucijos apibrėžimą.
Konstitucija (lot. constitutio - nustatymas) – pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią juridinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus, valstybės vyriausybės sudarymo bei vyriausybės ir piliečių tarpusavio santykių normų ir taisyklių principus.
Egzistuoja tokios pagrindinės konstitucijos funkcijos: simbolinė, organizacinė, legitimacijos ir gynybinė. Simbolinė funkcija apibrėžia nacionalinius idealus, organizacinė nustato vyriausybės struktūrą ir jos dalių sąveiką, legitimacijos funkcija pagrindžia vyriausybės teisę valdyti ir gynybinė funkcija nustato piliečių teises ir pareigas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-08
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.21 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucines teises samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą