Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucija ir jos rūšys

Konstitucija ir jos rūšys

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Konstitucijos samprata ir jos tikslai. Konstitucijos samprata. Konstitucijos tikslai. Konstitucijos rūšys ir jų skirtumai. Rašytinės ir nerašytinės konstitucijos. Kodifikuotos ir nekodifikuotos konstitucijos. Lanksčios ir nelanksčios konstitucijos. Efektyvios, nominalinės ir fasadinės konstitucijos. Federacinių ir unitarinių valstybių konstitucijos. Demokratinės ir autoritarinės konstitucijos. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Pasaulyje egzistuoja daugybė konstitucijų ir visos jos skiriasi. Būtų labai sunku surasti vienodas. Be to, kai kuriose valstybėse konstitucijos veikia skirtingai. Labai didelę įtaką turi tose šalyje susiformavusios tradicijos, kokiomis aplinkybėmis buvo priimta konstitucija.
Šio darbo pagrindinis tikslas nėra parodyti kokios valstybės konstitucija yra geresnė, nes jos kartais labai skiriasi, bet yra efektyvios. Kaip antai, JAV ir Didžios Britanijos konstitucijos yra visiškai skirtingos, viena yra labiau griežta, kita-mažiau, bet jos efektyviai užtikrina valstybės egzistavimą, užtikrina žmonių laisvės ir lygybės principus ir t.t. Šiame darbe aš pasistengsiu išanalizuoti ir pateikti geriausią, ar bent geresnę konstitucijos rūšį ką tik susikūrusioms ar besikuriančioms valstybėms, nes, manau, kad tai yra vienas iš sudėtingiausių naujos valstybės laikotarpiu, kai nuo pat pradžios reikia nuspręsti, kokia santvarka, kokie įstatymai ir t.t. yra geriausi.
Taigi, remdamasis konstitucijų rūšių apibrėžimais ir pavyzdžiais iš literatūros pasistengsiu pateikti geresnę konstitucijos rūšį besikuriančiai valstybei.
Terminas "konstitucija" yra žinomas nuo antikos laikų, nes taip romėnų teisėje buvo vadinta viena iš imperatoriaus išleidžiamų dekretų rūšių. Tačiau šiais laikais konstitucija turi visai kitą prasmę. Pagal bendrą apibrėžimą, kurį galima surasti enciklopedijose ar vadovėliuose, konstitucija tai vieningas pagrindinis normatyvinis aktas arba kelių pagrindinių normatyvinių teisinių aktų visuma, fiksuojanti valstybės gyvenimo pagrindus . Teisinė sąvoka atsirado maždaug prieš 200 metų, kaip tiesioginis buržuazinių revoliucijų rezultatas. Lietuvoje, kaip konstitucijos pradžią galime laikyti LDK statutus, kur buvo surašyta tam tikros teisės ir pareigos. Nors tuo metu statutas nebuvo pagrindinis valstybės įstatymas, bet manyčiau, kad ji priskirti prie konstitucijų porūšių.
Tačiau, dar egzistuoja tam tikras konstitucijos dviprasmiškumas, būtent, kaip buvo jau aprašyta anksčiau, konstitucija yra pagrindinis rašytinis dokumentas, kur yra išdėstytos tam tikros taisyklės, bei režimas, realus institutai, kuriai remiantis iš tikrųjų yra valdoma valstybė . Taip galime kalbėti apie konstituciją formaliąja ir materialiąja prasme. Konstitucija de jure dažniausiai suvokiama kaip pagrindinis šalies įstatymas, tuo tarpu materialiąja prasme konstitucija yra suvokiama kaip reali valstybės valdžia, realus žmogaus statusas valstybėje ir dažnai, netgi ir demokratinėje valstybėje, šios dvi prasmės gali nesutapti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.1 KB
AutoriusArturas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucija ir jos rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą