Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinė teisė (23)

Konstitucinė teisė (23)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Konstitucinės teisės sąvoka. Konstitucinės teisės šaltiniai. Konstitucinės teisės normos. Lietuvos Respublikos Konstitucingumo raida. Lietuvos statutai. 1971 gegužės 3 d. Konstitucija. 1918 m., 1919m., 1920m., 1922m., 1928m., 1938m. Konstitucijos. 1940m. sovietinė Lietuvos konstitucija. 1989 Konstitucija. 1992 m. Konstitucijos rengimas ir priėmimas. 1992 m. Konstitucijos forma, struktūra ir turinys. 1992 m. Konstitucijos keitimas.

Ištrauka

Konstitucinės teisės pavadinimas susijęs su ypatingu teisės dokumentu- Konstitucija. Pirmoji konstitucija pasaulyje priimta 1787 JAV.
KT naudojama trimis sampratomis:
1) kaip teisės šaka ( tai normų visuma, reguliuojanti tam tikros valstybės svarbiausius visuomeninius santykius, susijusius su valstybinės valdžios įgyvendinimu, valdžios įgyvendinimo mechanizmu ir žmogaus, visuomenės bei valstybės santykiais);
2) kaip mokslo šaka (tai žinių visuma, išreiškiama mokslinėmis sąvokomis ir kategorijomis apie KT normas, jų realizavimą, santykius. Studijuojami KT normų ypatumai, sistema, realizavimo mechanizmas, reguliuojami santykiai. Išoriškai KT šaka ir KT mokslas sutampa, bet ne visiškai, nes mokslas analizuoja normas ir t.t. KT kaip mokslo šaka kuria specialias mokslo sąvokas, kategorijas. Mokslas platesnis už šaką, nes kuria teorijas, kurių gali būti daugiau nei pats tyrimo dalykas. Tačiau tarp teisės šakos ir mokslo yra glaudus ryšys. Mokslo suformuluotos teorijos padeda formuluoti naujas normas. Taigi yra abipusis ryšys.
3) kaip mokymo disciplina ( KT kaip mokymo disciplina susiformuoja teisės ir mokslo šakos pagrindu. Kaip mokymo šaka KT remiasi ir studijuoja objektyviąsias KT normas, o tai neįmanoma be KT kaip teisės šakos. Remiamasi ir mokslo pasiekimais, sąvokomis, kategorijomis; remiamasi tuo, kas laikoma aksiomomis. Taigi kaip mokymo disciplina KT susideda iš KT kaip teisės šakos ir KT kaip mokslo.
Konstitucinė teisė – tai nacionalinė teisės šaka. Ją turi kiekviena valstybė. Yra apie 200 valstybių, ir kiekviena iš jų turi savo KT.
Teisės moksle kaip konstitucinės teisės sinonimas neretai vartojama sąvoka "valstybinė teisė".
Taigi kai kuriose šalyse vartojamas būtent šis - "valstybinės teisės" terminas (Vokietija - buvo akcentuojama valstybės raida, valstybės institutų, jų teisinio reguliavimo reikšmė), kitose "KT"(JAV, Prancūzija - demokratinės jėgos, siekdamos permainų rėmėsi K-jos, pagrindinio įstatymo idėjomis) sąvoka.Tai lėmė istorinės aplinkybės. Tarpukario Lietuvoje P.Leonas vartoja "valstybinės teisės" terminą, o "KT’ sąvokos atsiradimas siejamas su M.Romerio darbais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis38.74 KB
Autoriusvaida
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucine teise (23) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą