Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Molotovo – Ribentropo pakto galiojimo įvertinimas pagal tarptautinę teisę

Molotovo – Ribentropo pakto galiojimo įvertinimas pagal tarptautinę teisę

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Istorinės aplinkybės paskatinusios sudaryti Ribentropo – Molotovo paktą. Lietuvos respublikos okupacija ir aneksija kaip tarptautinis nusikaltimas. SSRS užsienio politika ruošiantis Lietuvos okupavimui. Molotovo – Ribentropo pakto sudarymo teisinis įvertinimas pagal tarptautinę teisę. Ribentropo – Molotovo pakto pripažinimas niekiniu. Lietuvos vyriausybės sutikimo įsileisti užsienio kariuomenės dalinius ultimatumo sąlygomis neteisėtumas. Pagrindinių tarptautinės teisės principų pažeidimas įgyvendinant Ribentropo – Molotovo paktą. Imperatyvių tarptautinės teisės normų pažeidimai. Argumentų dėl SSRS veiksmų prieš Lietuvą teisėtumo kritika. Išvados.

Ištrauka

Vokietija 1939 metų rugpjūčio 23 dieną su Sovietų Sąjunga sudarė Nepuolimo sutartį. Prie sutarties kartu buvo sudarytas ir slaptasis papildomas protokolas, pagal kurį pasidalintos įtakos sferos Rytų Europoje: Latvija, Estija ir Suomija "atiteko" Sovietų Sąjungai, o Lietuva buvo "priskirta" Vokietijos įtakos zonai. Pagal 1939 metų rugsėjo 28 dienos sutarties "Dėl draugystės sienų" slaptąjį protokolą Lietuva buvo perduota Sovietų Sąjungos įtakos sferai. Šie protokolai, kurie literatūroje vadinami Ribentropo – Molotovo paktu, 1940 metais nulėmė Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių nepriklausomybės praradimą. Šis paktas buvo nukreiptas prieš trečiųjų šalių (Baltijos valstybių, Suomijos, Lenkijos bei Rumunijos) suverenitetą, teritorinį vientisumą ir politinę nepriklausomybę, nors jo tekste tai nėra tiesiogiai nurodyta, tačiau remiantis sveiko proto reikalavimais, būtų sunku kaip nors kitaip aiškinti numatomą teritorinį ir politinį pertvarkymą, atskleidžiantį grobuonišką abiejų sistemų – nacizmo ir stalinizmo esmę.
Svarbiausias šio darbo tikslas – tarptautinės teisės požiūriu įvertinti patį Ribentropo – Molotovo pakto sudarymo faktą ir jo teisėtumą, o po to ir Lietuvos Respublikos neteisėtą įjungimą į Sovietų Sąjungą kaip šio Pakto realizavimo pasekmę, išanalizuoti tarptautinės teisės normas, kurios buvo pažeistos paktą sudarant ir jį realizuojant. Darbo dėstymo sistema grindžiama tarptautinės teisės normos ir jos pažeidimo įvykdyto pasirašant ir realizuojant slaptuosius protokolus, priešprieša.
Akivaizdu, kad Ribentropo – Molotovo pakto sudarymas buvo neteisėtas, tam pakanka paminėti tik vieną faktą – jis sudarytas slaptai ir nepaisant trečiųjų šalių valios. Oponentai gali prieštarauti, kad sudarant Ribentropo – Molotovo paktą dar nebuvo oficialaus dokumento, kuris tokius veiksmus pripažintų neteisėtais, tačiau negalima paneigti, kad tarptautinių sutarčių sudarymo teisė jau egzistavo. Šiame darbe remsiuosi prielaida, kad po Ribentropo – Molotovo pakto pasirašymo sudarytos konvencijos ir įstatai yra kodifikaciniai dokumentai, kurie išplėtojo tuo metu jau galiojusius tarptautinės teisės principus.
Ypač aktualu yra įvertinti Ribentropo – Molotovo pakto nuostatų įgyvendinimo būdus ir pasekmes Lietuvai. Šiame darbe bandysiu pagrįsti tai, kad priemonės, kurių buvo imtasi įgyvendinant slaptųjų protokolų nuostatas, yra neteisėtos. Kadangi 1940 metų Baltijos šalių prašymai priimti į Sovietų Sąjungą buvo priimti pažeidžiant jų konstitucines nuostatas. Be to, šie prašymai neatitiko Estijos, Latvijos ir Lietuvos laisvos valios.
Ribentropo – Molotovo pakto įvertinimas reikalingas dar ir tam, kad būtų pripažintas Baltijos valstybių tęstinumas, nes ne visos valstybės jį pripažįsta. Teisės literatūroje taip pat yra įvairių nuomonių. Kai kurie autoriai apibrėžė Baltijos valstybes kaip "tariamai mirusias".
Jei Lietuvos visuomenės pastangos pripažinti niekiniu Ribentropo – Molotovo pakto slaptuosius sandėrius parengė Lietuvos valstybės nepriklausomybės atstatymo ir įgyvendinimo teisinius pagrindus, galbūt jo įvertinimas pagal tarptautinę teisę padės paneigti nuomonę, kad Baltijos šalys okupacijos metais buvo Sovietų Sąjungos teisių perėmėjos ir tęsėjos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18
Dydis27.79 KB
AutoriusDovilė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Molotovo - Ribentropo pakto galiojimo ivertinimas pagal tarptautine teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą