Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinių nuobaudų rūšys

Administracinių nuobaudų rūšys

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Administracinės nuobaudos sąvoka. Administracinės nuobaudos pagrindiniai bruožai. Administracinių nuobaudų rūšys. Įspėjimas. Bauda. Daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis arba tiesioginis objektas, ir pajamų, kurios buvo gautos administracinio teisės pažeidimo padarymu, konfiskavimas. Suteiktos specialiosios teisės atėmimas. Administracinis areštas. Nušalinimas nuo darbo (pareigų). Administracinių nuobaudų skyrimo terminai. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas iš mūsų gyvename visuomenėje, kuri susideda iš daugybės žmonių ir jų tarpusavio santykių. Žmonijos visuomenės fukncionavimui ir raidai būtinas tarpusavio santykių reguliavimas. Tai atlieka įvairios socialinės normos bei taisyklės.
Jau nuo seniausių laikų žinoma, kad valstybės pagrindas yra teisingumas, o teisė – viena iš svarbiausių priemonių valstybės tikslams vykdyti. Teisės paskirtis – reguliuoti visuomeninius santykius. Tai tam tikrų taisyklių (normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei tobulinti visuomeninę santvarką, sistema. Šių taisyklių laikymasis, iškilus reikalui, užtikrinamas valstybės prievartos priemonėmis.
Administracinė teisė – viena iš teisės šakų. Ši šaka teoriškai nagrinėja administracinės teisės normas ir teisinį visuomeninių santykių reguliavimo mechanizmą. Tiria valstybinio valdymo dėsningumus bei administacinių teisinių santykių tarpusavio ryšius, taip pat administracinės teisės normų realizavimą praktikoje. Teikia pasiūlymus kaip tobulinti normas bei santykius.
Asmeniui, pažeidusiam ar nesilaikančiam įstatymų yra taikoma administracinė teisinė prievarta. Ją sudaro konkrečios poveikio priemonės, nustatytos įstatymais. Šiomis poveikio priemonėmis siekiama stiprinti ir saugoti žmonių santykius, drausminti pažeidėjus bei traukti juos atsakomybėn už padarytus nusižengimus. Administracinės teisinės priemonės gali būti prevencinės, kardomosios, atstatomosios bei nuobaudos. Šiame darbe plačiau aptarsiu nuobaudas.

Darbo tikslas. Susipažinti su administracinių nuobaudų rūšimis.
Darbo uždaviniai.
1. Išnagrinėti svarbiausias administracinių nuobaudų rušis bei jų ypatybes.
2. Aptarti, už kokius nusižengimus asmeniui gali būti pritaikoma administracinė nuobauda.
Metodologija. Mokslinės literatūros nagrinėjimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis23.47 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniu nuobaudu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą