Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės nuobaudos. Administracinių nuobaudų rūšys

Administracinės nuobaudos. Administracinių nuobaudų rūšys

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Administracinės nuobaudos ir pagrindiniai bruožai. Administracinių nuobaudų rūšys. Administracinių nuobaudų rūšių apibūdinimas, skyrimas ir vykdymas. Įspėjimas. Bauda. Daikto konfiskavimas. Suteiktos asmeniui specialiosios teisės atėmimas. Administracinis areštas. Nušalinimas nuo darbo (pareigų). Išvados.

Ištrauka

Žmonijos visuomenė yra sudėtinga ir kartu vieningų santykių junginys. Todėl visuomenės funkcionavimo ir raidos būtina sąlyga yra šių santykių tvarkymas ir reguliavimas. Visuomenės gyvenimas dažniausiai yra reguliuojamas tam tikrų taisyklių ir socialinių normų.
Jau labai seniai žinoma, kad teisingumas yra valstybės pagrindas, o teisė – viena iš svarbiausių priemonių valstybės uždaviniams vykdyti. Tad teisė yra iš tam tikrų taisyklių (normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, ir reguliuojančių tuos visuomenės santykius, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei vystyti visuomeninę tvarką, sistemą. Šių taisyklių laikymasis, esant reikalui, užtikrinamas valstybės prievartos priemonėmis.
Viena iš teisės šakų – administracinė teisė. Tai visuma normų, reguliuojančių visuomeninės santykius, valstybės vykdomojoje ir tvarkomojoje veikloje. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas įvardija, kad administracinės teisės pagrindinis uždavinys yra saugoti Lietuvos Respublikos visuomeninę santvarką, nuosavybę, socialines ekonomines, politines ir asmenines piliečių teises ir laisves, taip pat įmonių ir organizacijų bei teisėtus interesus, nustatytą valdymo tvarką, valstybinę ir viešąją tvarką ir t.t.
Šio darbo tikslas yra atskleisti administracinės teisės pažeidimus, išvardinti jos nuobaudų rūšis, apibūdinti jas, aprašyti jų skyrimą ir vykdymą.
Darbas parašytas remiantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksu, taip pat kitais šaltiniais, susijusiais su administracine teise.
Administracinės nuobaudos yra tik viena iš administracinės teisinės prievartos priemonių rūšių. Administracinės nuobaudos apibrėžimas įtvirtintas Administracinių teisės pažeidimų kodekso 20 straipsnyje. Administracinė nuobauda yra atsakomybės priemonė, kuri skiriama administracinį teisės pažeidimą padariusiems asmenims nubausti bei siekiant auklėti, kad jie laikytųsi įstatymų, gerbtų bendro gyvenimo taisykles, taip pat, kad tiek pats teisės pažeidėjas, tiek ir kiti asmenys nepadarytų naujų teisės pažeidimų.
Administracinių nuobaudų efektyvumą lemia tai, kad kiekvienu atveju jos turi būti taikomos atsižvelgiant į konkretų teisės pažeidimą, jo padarymo aplinkybes. Nuobaudos griežtumas visada turi atitikti padaryto administracinio teisės pažeidimo pavojingumo visuomenei laipsnį, kalto asmens savybes, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes (Lietuvos teisės pagrindai, 2004). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.49 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines nuobaudos. Administraciniu nuobaudu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą