Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinė atsakomybė ir nuobaudos

Administracinė atsakomybė ir nuobaudos

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Administracinės atsakomybės sąvoka, pagrindiniai bruožai. Administracinės atsakomybės ypatybės. Administracinės atsakomybės principai. Administracinės atsakomybės skirtumas nuo kitų teisinės atsakomybės rūšių. Administracinis teisės pažeidimas – administracinės atsakomybės pagrindas. Juridinė administracinio nusižengimo sudėties analizė. Administracinių nuobaudų esmė ir rūšys. Administracinių nuobaudų skyrimo tvarka. Išvados.

Ištrauka

Kovojant su teisės pažeidimais ir stiprinant socialistinį teisėtumą bei teisėtvarką, greta ekonominių, kultūrinių, organizacinių, moralinio bei visuomeninio poveikio priemonių veiksmingai yra taikomos ir įvairios teisinės atsakomybės priemonės, labai svarbų vaidmenį šioje kovoje vaidina administracinė atsakomybė.
Administracinės atsakomybės efektyvumas bei jos veiksmingumas kovoje su teisėtvarkos pažeidimais priklauso nuo daugelio aplinkybių bei sąlygų. Viena iš svarbiausių – tai įstatymų ir kitų normatyvinių aktų, nustatančių administracinės atsakomybės priemones, tobulinimas.
Administracinė atsakomybė yra savarankiška teisinės atsakomybės rūšis, todėl jai būdingi visi bendrieji teisinės atsakomybės bruožai.
Pirmiausia teisinė atsakomybė kaip ir kitos teisinės atsakomybės rūšys (baudžiamoji, civilinė ir kt.), yra glaudžiai susijusi su valstybe, su jos prievarta. Jos atsiradimo pagrindas ir realizavimo tvarka nustatyta įstatymais ir poįstatyminiais aktais. Administracines nuobaudas taiko įstatymų numatyti valstybiniai (išimtinais atvejais ir kai kurie visuomeniniai) kompetentingi organai ar pareigūnai.
Antras administracinės atsakomybės bruožas yra tai, kad ji atsiranda, pažeidus administracinės teisės normas. Asmuo, kuris įtrauktas teisinėn atsakomybėn, privalo dėl padaryto teisei priešingo poelgio atsiskaityti valstybei, jos organams, atlikti skirtą bausmę arba realizuoti nuobaudą, arba atlyginti padarytą žalą, arba įvykdyti kitokią teisinę pareigą.
Jei asmeniui, traukiamam teisinėn atsakomybėn, paskiriama kriminalinė bausmė, administracinė arba drausminė nuobauda, tai rodo, kad valstybės ar jos organų vardu smerkiamas jo poelgis, pažeidėjas netenka visuomeninės pagarbos. Pritaikius sankcijas, kaltas asmuo netenka ir kitokių vertybių arba jam tos vertybės (laisvė, asmeniniai, fiziniai, materialiniai dalykai ir pan.) apribojamos. Taigi asmuo už padarytą teisės pažeidimą yra nubaudžiamas. Trečias administracinės atsakomybės bruožas yra tai, kad taikant administracines nuobaudas, siekiama ne tik kaltąjį asmenį nubausti. Svarbiausia administracinės atsakomybės paskirtis – veiksmingai kovoti su teisės pažeidimais, stiprinti socialistinį teisėtumą bei teisėtvarką, drausminti visuomenės narius, užtikrinti, kad būtų vykdomi tarybinės teisės reikalavimai.
Ketvirtas administracinės atsakomybės bruožas rodo jos tolesnio vystymosi perspektyvą. Visuomeninės kovos su teisės pažeidimais forma reiškia teisinės atsakomybės raidos perspektyvą – ateityje jos nunykimą ir pakeitimą visuomenine, moraline atsakomybe. Jau dabar daugelyje galiojančių įstatymų numatyti atvejai, kai, užuot taikę baudžiamąsias ar administracines nuobaudas, gali, atsižvelgdami į administracinio nusižengimo pobūdį ir pažeidėjo charakteristiką, perduoti kaltąjį asmenį svarstyti kitoms visuomeninėms organizacijoms pagal jo darbovietę, mokymosi ar gyvenamąją vietą, kad jam būtų skiriamos visuomeninio poveikio priemonės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis22.8 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Žlioba
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine atsakomybe ir nuobaudos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • A. Žlioba
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą