Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinė atsakomybė (4)

Administracinė atsakomybė (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Administracinės atsakomybės samprata ir principai. Administracinio teisės pažeidimo subjektas. Administracinė atsakomybė ir pakaltinamumas. Išvados.

Ištrauka

Užkertant kelią teisės pažeidimams ir stiprinant teisėtvarką tiek Lietuvos Respublikoje, tiek kitose pasaulio valstybėse, plačiai yra taikomos visų teisinės atsakomybės rūšių priemonės. Labai svarbus čia yra administracinės atsakomybės vaidmuo ir su juo susijęs asmens subjektiškumas.
Administracinės atsakomybės reikšmė labai padidėjo pastaraisiais metais, kai reikia tobulinti valstybingumo stiprinimo ir rinkos ekonomikos sąlygomis intensyviai besiplėtojančių visuomeninių santykių teisinį reguliavimą ir stiprinti jų apsaugą. Todėl administracinės atsakomybės klausimais Lietuvos Respublikoje yra priimta daug svarbių įstatymų. Iš esmės pakeistas ir papildytas Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas (toliau- ATPK). Pastebėtinas faktas yra tas, kad naujausios minėto kodekso naujausios pataisos yra priimtos 2002 m. Vasario 28 d. Lietuvos Respublikos Seime, kaip pataisos, lydinčios Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksą. Lietuvos Respublikos ATPK įtvirtinti administracinės atsakomybės uždaviniai, naujo demokratinio pobūdžio šios atsakomybės rūšies principai, atspindintys ne tik administracinės atsakomybės turinį, bet taip atskleidžiantys administracinių teisinių santykių subjektų galimybę būti minėtų santykių dalyviais.
Tačiau, kad administracinė atsakomybė kovojant su teisės pažeidimais būtų veiksminga ir efektyvi, priimti naujus įstatymus dar nepakanka. Būtinas visuomenės teisinės sąmonės formavimas, įtvirtinantis ne tik administracinės atsakomybės kaip administracinių nuobaudų teisės pažeidėjui taikymo sampratą, bet ir teisingą suvokimą, kad valstybė smerkia teisės pažeidimą, reikalauja iš asmens, padariusio nusikaltimą atsakomybės, taikydama nuobaudas. Tuo būdu yra atstatoma teisių pusiausvyra tarp teisės pažeidėjo ir valstybės. Taigi šio darbo tyrimo objektas yra administracinė atsakomybė ir asmens, padariusio administracinį teisės pažeidimą, pakaltinamumas.
Temos aktualumas. Lietuvos ir užsienio valstybių mokslininkai savo darbuose yra nagrinėję tik atskirus administracinės atsakomybės ir nepakaltinamumo temos aspektus- administracinės atsakomybės sąvoką, administracinės teisės pažeidėjo sąvoką, jo nepakaltinamumą, o šiame darbe jie nagrinėjami sistemiškai. Autoriai, nagrinėję minėtas temas, yra šie: P. Petkevičius, V. Mikelėnas, A. Vaišvila.
Tyrimo dalykas- Lietuvos Respublikos teisės aktai, reglamentuojantys administracinę atsakomybę ir apibrėžiantys asmens pakaltinamumą: Lietuvos Respublikos ATPK.
Darbo tikslas- išanalizuoti administracinės atsakomybės sampratą, nuodugniai išnagrinėti asmens, padariusio administracinį teisės pažeidimą , pakaltinamumo temą.
Tyrimo metodai. Darbe remtasi bendru mokslinio pažinimo dialektikos metodu, taip pat sisteminiu, loginiu, lyginamosios teisėtyros ir kitais metodais.
Darbo struktūra. Darbą struktūra yra tokia: įvadas, dėstomoji dalis iš trijų skyrių ir išvados. Darbo pradžioje pateikimas turinys, o pabaigoje- naudotos literatūros sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis13.78 KB
AutoriusOna
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2001 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine atsakomybe (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2001 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą