Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinė atsakomybė: sąvoka, bruožai, skirtumai nuo kitų atsakomybės rūšių

Administracinė atsakomybė: sąvoka, bruožai, skirtumai nuo kitų atsakomybės rūšių

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Administracinės atsakomybės sąvoka ir bruožai. Administracinės teisės pažeidimo subjektas. Administracinės nuobaudos. Atsakomybę už administracinį teisės pažeidimą lengvinančios ir sunkinančios aplinkybės. Pagrindiniai administracinės atsakomybės principai. Administracinės atsakomybės skirtumas nuo kitų teisinės atsakomybės rūšių. Išvados.

Ištrauka

Jau labai seniai žinoma, kad teisingumas yra valstybės pagrindas, o teisė - viena iš svarbiausių priemonių valstybės uždaviniams vykdyti. Tad teisė ir yra iš tam tikrų taisyklių (normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, ir reguliuojančių tuos visuomenės santykius, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei vystyti visuomeninę tvarką, sistemą. Šių taisyklių laikymasis, esant reikalui, užtikrinamas valstybės prievartos priemonėmis. Kovojant su teisės pažeidimais ir stiprinant teisėtvarką, plačiai taikomos visų rūšių atsakomybės priemonės. Labai svarbus yra administracinės atsakomybės vaidmuo.
Administracinė atsakomybė tapo labai reikšminga pastaraisiais metais, kai reikia tobulinti valstybingumo stiprinimo ir rinkos ekonomikos sąlygomis intensyviai besiplėtojančių visuomeninių santykių teisinį reguliavimą, stiprinti jų apsaugą. Administracinės atsakomybės klausimais Lietuvos Respublikoje priimta daug svarbių įstatymų. Toliau tobulinamas Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas, priimtas administracinių bylų teisenos įstatymas, įsteigti administraciniai teismai. Naujuose įstatymuose įtvirtinami administracinės atsakomybės ir administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos uždaviniai, bei principai, asmens teisių apsaugos ir kitos labai svarbios nuostatos. Kad administracinė atsakomybė kovojant su teisės pažeidimais būtų veiksminga ir efektyvi, nepakanka priimti naujus įstatymus. Būtina, kad institucijos, jų pareigūnai, įgalioti kovoti su teisės pažeidimais, gerai suvoktų šių įstatymų esmę ir galėtų juos tinkamai ir pagrįstai taikyti. Tam tikslui reikia gerai išaiškinti administracinės atsakomybės įstatymų turinį ir jų taikymo tvarką. Kadangi specialiosios teisės literatūros (vadovėlių, mokymo priemonių, monografijų, specialių straipsnių) administracinės atsakomybės klausimais pagal dabar galiojančius Lietuvos respublikos įstatymus stokojama, reikia tikėtis, šis referatas bent iš dalies kompensuos šį trūkumą.
Jame apžvelgiami svarbiausi bendrieji administracinės atsakomybės teorijos ir praktikos klausimai. Pateikiama administracinės atsakomybės samprata, bruožai, pagrindiniai uždaviniai, principai, apibūdinamas administracinio teisės pažeidimo ir atsakomybės subjektas, nagrinėjamos administracinės atsakomybės priemonės, bei administracinę atsakomybę sunkinančios ir lengvinančios aplinkybės.
Tikiuosi, jog šis referatas bus naudingas visiems besidominantiems administracinės atsakomybės klausimais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.06 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasHenrikas Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine atsakomybe savoka bruozai skirtumai nuo kitu atsakomybes rusiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Henrikas Šadžius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą