Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės teisės pažeidimas kaip administracinės atsakomybės pagrindas

Administracinės teisės pažeidimas kaip administracinės atsakomybės pagrindas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Administracinės atsakomybės sąvoka ir jos požymiai. Bendrieji teisinės atsakomybės požymiai. Administracinės teisės pažeidimo sąvoka. Juridinė administracinio teisės pažeidimo sudėties analizė. Aplinkybės, pašalinančios veikos pavojingumo visuomenei ir priešingumą teisei. Administracinės teisės pažeidimo atribojimas nuo nusikaltimo, drausminio, tarnybinio pažeidimo ir civilinės teisės delikto. Administracinės nuobaudos ir jų skyrimas. Administracinių nuobaudų esmė ir jų rūšys. Administracinių nuobaudų skyrimo taisyklės ir terminai. Išvados. Praktinė užduotis. Atsakymas.

Ištrauka

Teisės paskirtis – reguliuoti visuomeninius santykius. Kadangi visuomeniniai santykiai yra skirtingi ir tokie sudėtingi, tai jie reikalauja ir atitinkamo reguliavimo. Teisėje įsivyravo skirtingos teisės šakos, kaip konstitucinė, civilinė, baudžiamoji ir administracinė (būtų galima paminėti ir dar smulkesnes). Administracinė teisė viena iš reikšmingiausių teisės šakų, nes ji reguliuoja labai platų ir svarbų visuomeninių santykių spektrą, iš esmės ji liečia visą vykdomosios valdžios mechanizmą, jo organizaciją ir veiklą realizuojant valstybinį valdymą, kuriuo būtina užtikrinti piliečių ir kitų asmenų teises ir laisves, valstybinę ir viešąją tvarką, aprėpia administracines nuobaudas, įvairius valdymo aktus ir jų hierarchiją ir t.t.
Administracinių teisės pažeidimų kodeksas nurodo visus draudimus ir įpareigojimus, o jų nevykdymas užtraukia administracinę atsakomybę. Kitaip sakant, padarius administracinį teisės pažeidimą bus taikoma administracinė atsakomybė. Už jokius kitus teisei priešingus veiksmus, kurie yra nenumatyti Administracinių teisės pažeidimų kodekse ne bus paskirta administracinė atsakomybė, gali grėsti tik kitos teisės šakos teisinė atsakomybė arba iš viso negrėsti (teisės spraga).
Šio darbo tikslas - išsiaiškinti kas tas administracinės teisės pažeidimas, kaip jį nustatyti, atriboti nuo kitų teisės pažeidimų, už jo padarymą gresianti atsakomybė, kokie administracinės atsakomybės požymiai, kas ją numato ir nuo jos atleidimas.
Šios temos svarbumas žmonėms yra daugiau privalomumas ir pareiga. Neina pasakyti, kad apie įstatymo draudimus, įpareigojimus, leidimus jiems aktualu žinoti, nes įstatymo nežinojimas, neatleidžia nuo atsakomybės. Taigi ši tema tiesiog yra brandinama nuo pat mažų dienų žmonių pasąmonėse.
Daugiausia buvo remtasi tokia specialia literatūra: Petkevičius P. Administracine atsakomybė, Vilnius: Justitia, 1996, nes labiausiai susikoncentruota ties administracinės teisės pažeidimo, administracinės atsakomybės esmės aiškinimo. Iš šios knygos: Šedbaras S. Administracinė atsakomybė, Vilnius: Justitia, 2005, buvo imama informacija, kuri buvo plačiau išnagrinėta ar iš viso nenagrinėta kituose šaltiniuose. O iš Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso ir Andruškevičius A. Administracinės teisės principai ir normų ribos, Vilnius: Teisinės informacijos centras, 2004. buvo panaudoti įvairūs apibrėžimai tik dėl jų tikslumo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.44 KB
Autoriusjovita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasI. Jasaitis
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines teises pazeidimas kaip administracines atsakomybes pagrindas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • I. Jasaitis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą