Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Lietuvos Respublikos (LR) bausmes vykdančių institucijų sistema

Lietuvos Respublikos (LR) bausmes vykdančių institucijų sistema

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Bausmes vykdančių institucijų sistema ir jos elementai. Bausmes vykdančių institucijų sąvoka. Subjektai, vykdantys kriminalines bausmes. Bausmes vykdančių institucijų bendras tikslas, uždaviniai ir požymiai. Pataisos įstaigos. 1 pataisos namai. Nepilnamečių pataisos namai. Nepilnamečių justicijos tobulinimo kryptys. Kalėjimai. Atviros kolonijos. Atvirų kolonijų privalumai. Ar galima tikėtis teigiamų įkalinto asmens pokyčių? Įkalinimo pasekmės nuteistiesiems. Pataisos inspekcijos. Pataisos inspekcijų vaidmuo bausmių vykdymo sistemoje. Pagrindiniai pataisos inspekcijų uždaviniai ir funkcijos. Pataisos inspekcijų vykdomos bausmės. Viešųjų darbų bausmės vykdymo organizavimo problemos. Pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pataisos inspekcijų pareigūnai. Išvados. Summary.

Ištrauka

Europos šalių mokslininkai ir penitencinės sistemos praktikai įrodė, kad nusikaltimų recidyvas priklauso ne nuo bausmės stiprumo ir ilgumo, bet nuo kriminalinės patirties, nuo nusikaltėlių tarpusavio bendravimo, žinių ir įgūdžių įgijimo. Nuteistųjų izoliacija apsunkina jų grįžimą į visuomenę. Bausmė ir jos vykdymas turi būti ne kerštas, bet pagalba. Būtent dėl šios priežasties baudžiamoji nuteistųjų izoliacija nuo visuomenės politika keičiama alternatyviomis laisvės atėmimo bausmėmis, kurios įgyvendinamos ne pataisos įstaigose, o nuteistieji paliekami gyventi bendruomenėje su tam tikrais įpareigojimais ir apribojimais ir kurias vykdo pataisos inspekcijos.
Plėsti su laisvės atėmimu priemonių taikymą skatina Europos Tarybos dokumentai. Europos Tarybos Ministrų komiteto rekomendacijoje Nr. R (92) 16 dėl Europos visuomeninių sankcijų ir priemonių taisyklių pripažįstama, kad plėsti tokių priemonių taikymą reikalauja pamatiniai kiekvienos teisinės sistemos principai.
Lietuvoje viena tarnybų jau atlieka panašias funkcijas kaip ir užsienio šalių probacijos tarnybos – tai Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos pavaldžios Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus regiono pataisos inspekcijos. Tačiau pataisos inspekcijoms, vykdant probaciją Lietuvoje, iškyla nemažai sunkumų: teisinio reglamentavimo, finansinių, organizacinių ir t.t.
Taigi pataisos įstaigų veiklos neefektyvumas nuteistųjų pataisos procese, būtinybė vis dažniau taikyti alternatyvias laisvės atėmimui sankcijas, pataisos inspekcijų iškylantys sunkumai ir yra pagrindiniai šio darbo aktualumą pabrėžiantys aspektai.
Aš palieku už savo tyrimo ribų areštines ir antstolius ir pagrindinį dėmesį sukoncentruosiu ties pataisos įstaigomis, kurios vykdo laisvės atėmimo bausmę ir pataisos inspekcijomis, kurios vykdo alternatyvias laisvės atėmimui bausmes. Pasistengsiu įrodyti, kad kalėjimas ne pataiso žmogų, o atvirkščiai – "kalėjimas gamina nusikaltėlius" [16. P. 300]. Daug dėmesio skirsiu pataisos inspekcijoms, nes jų reikšmė pataisos procese yra dabar labai išaugusi.

Darbo tikslas: atskleisti bausmės vykdančių institucijų, t.y. pataisos įstaigų veiklos trūkumus ir išanalizuoti pataisos inspekcijų veiklą siekiant perimti užsienio šalių patirtį probacijos srityje.

Uždaviniai:
1. atskleisti pataisos įstaigų veiklos trūkumus;
2. išnagrinėti pataisos inspekcijų vaidmenį bausmės vykdymo sistemoje;
3. atskleisti pagrindines problemos, su kuriomis susiduria pataisos inspekcijų pareigūnai;

Rašant šį darbą buvo nagrinėjami Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti teisės aktai, reglamentuojantys bausmės vykdančių institucijų sistemą Lietuvoje, tarptautiniai dokumentai, taip pat rėmiausi M. Foucault knyga "Disciplinuoti ir bausti. Kalėjimo gimimas" ir Joan Patersillia knyga "Community Corrections/ Probation, Parole and Intermediate sanctions" ir kita literatūra.

Metodai
Rašant šį darbą buvo remtasi analizės, lyginimo ir apibendrinimo metodais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-08
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai27 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis53.17 KB
Autoriusseveri
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) bausmes vykdanciu instituciju sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą